Міністр оборони України Олексій Резніков прогнозує, що Збройні сили України продовжать контрнаступальні дії, коли ґрунт замерзне й стане більш придатним для проходу військової техніки. Адже під час переходу від сухої осені до ще не морозної зими спостерігалися дуже важкі умови для атак.
Наразі запеклі бої тривають на сході, в районі міста Бахмут. Російські війська продовжують вперто, однак марно штурмувати позиції українців. Також противник частково перекинув сили з півдня та частково мобілізованих з РФ в район Сватово-Кремінна Луганської області. Концентруючи війська на цьому напрямку, ворог намагається зупинити наступ українських військ, а також проводити контратаки. Тобто росіяни намагаються формувати на Луганщині угруповання військ, яке б вдарило по українських позиціях в районі Куп’янська. Намагаються обійти з флангу та зайти в тил, але ці плани відомі. Не думаю, що в росіян щось вийде.
Глобальна мета російського військового командування зрозуміла – відволікти, відтягнути українські війська з південного напрямку, щоб завадити проведенню наших контрнаступальних дій
Друга мета росіян – продемонструвати бодай якісь перемоги на фронті, хоч чогось досягти на якомусь з напрямків. Мовляв, армія РФ не зовсім вже програє українським силам. І ще одна супутня мета – здобути якісь переваги з точки зору подальшого розширення плацдарму бойових дій на сході.
В росіян склалися такі логістичні умови, які дають їм можливість для штурму Бахмуту. Але навіть якщо українським силам доведеться вимушено відійти від міста для збереження життя наших армійців, відійшли б контрольовано без оточень та з завданням максимальних втрат противнику. Ситуація була б така сама, як після відходу українських сил з Лисичанська, коли російські війська були виснажені для подальшого продовження наступальних дій. Тоді вони отримали окупований Лисичанськ, але абсолютно зупинили наступальні дії. Ба більше, пізніше українські сили навіть відвоювали Білогорівку, що під Лисичанськом.
Зараз ми також спостерігаємо дуже серйозне виснаження ворога. Тому потрібно розуміти: вдасться росіянам захопити Бахмут, чи не вдасться, катастрофи для українських військ не буде. Адже виснажений ворог не зможе наступати далі.
Що стосується півдня, окупантам наразі дуже важливо його не втратити. Тож російські війська переходять в глуху оборону, будуть укріплення та готуються до наступальних дій українських сил. Завдяки високоточним ефективним ударам українських сил по складах, військових базах та позиціях окупантів, у них дуже порушується логістика. Тому вони помітно занервували через ці проблеми: почали переносити склади з боєприпасами ближче до окупованого Криму. Це означає, що вони дуже остерігаються нових ударів ЗСУ по складах.
Окупанти бояться ударів ЗСУ, адже для них дуже важливо не втратити південь. Ворог бачить реальні ризики втратити і Мелітополь, і Бердянськ, і лівобережжя Херсонщини. І, таким чином, Росія втратить сухопутний коридор до Криму
Це означатиме, що ЗСУ зможуть “зачинити” ворожі війська на півострові, не дозволяючи їм вийти звідти. Тоді в нас вивільняється більше сил, які можуть бути залученими на сході. Відповідно, в такому випадку російські війська вже не зможуть чогось досягти на Донбасі. Тому втрата півдня для росіян насправді набагато важливіше, ніж Бахмут чи Авдіївка.
Чи побачимо нові великі успіхи ЗСУ цієї зими? Я думаю, що на це можна розраховувати. Ймовірно, спочатку це відбуватиметься на півдні. І фактично це означатиме поразку РФ у цій військовій кампанії. Наступні позитивні очікування – щодо Луганщини, особливо щодо Сватово – Кремінної, та далі на південь. Але не до кордону з РФ, а в напрямку Сєвєродонецька-Лисичанська.
У будь-якому разі перед українськими військами відкриваються дуже хороші перспективи.
Звісно, нам би дуже не завадило закріпити їх більшою кількістю важкої зброї: танків та артилерії від партнерів. Але на цьому етапі можна констатувати: українська армія не має жодних намірів заморожувати бойові дії та йти на якусь перерву в зимовий період. Розуміючи ослабленість противника, українські війська навпаки зацікавлені у продовженні контрнаступальних дій і звільненні якомога більше територій цієї зими.