Чому армія Путіна обрала Торецьк для головного удару

Чому армія Путіна обрала Торецьк для головного удару

Той факт, що російська окупаційна армія концентрує основні зусилля на східному фланзі фронту, свідчить про те, що ворог не має достатніх резервів для того, аби піти в рішучий наступ стратегічного рівня. Армія РФ намагається відволікати Сили оборони на південні та північні ділянки фронту й одночасно концентрувати сили на сході, а саме – на Торецькому напрямку. Тут ворог хоче розширити плацдарм задля досягнення мінімальних цілей своєї “СВО”.

Співвідношення сил України та Росії наближається до паритету, але для того, щоб ЗСУ могли піти в наступ, західні союзники повинні надати Україні саме такі сили та засоби – не для оборони, а для натиску. Тим часом у Кремлі чекають на вибори у США та сподіваються позбавити нашу країну прихильності партнерів.

Таку думку в ексклюзивному інтерв’ю OBOZ.UA висловив директор військових програм Центру Разумкова, військовий експерт Микола Сунгуровський.

– Головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський відвідав підрозділи, що воюють на сході, і заявив, що інтенсивність бойових дій знизилася, але лінія активного фронту збільшилася. За його словами, наразі головна проблема – комплектація підрозділів вмотивованими та якісно підготовленими військовослужбовцями, необхідні засоби РЕБ та ППО. Водночас головком зауважив, що “на нашому боці є перевага у кількості та якості бойових коптерів, насамперед бомберів та FPV-дронів”. Чи погоджуєтеся ви з такими оцінками ситуації, що склалася на фронті? Які цілі може ставити ворог?

– Те, про що сказав Сирський – констатація факту, тієї ситуації, яка зараз склалася на фронті. Питання лише в тому, до чого буде вдаватися ворог.

Як я бачу ситуацію? Ми спостерігаємо велику активність на східному напрямку та відволікаючі дії на півдні і півночі, але все залежить від того, які резерви є у ворога і які в нас. Якщо б у ворога були достатні резерви, то та стратегія, яку вони використовують, – удари на кількох напрямках – була б схожа на пошук слабких місць і свідчила б про те, що вони здатні перетворити тактичні успіхи на стратегічні. Тобто вони були б здатні стягувати на обраному напрямку резерви і здійснювати рішучий наступ.

Але виявляється, що резервів у ворога недостатньо, так само як їх недостатньо і в нас. Власне, про це і сказав Сирський: найбільша проблема – це комплектація особовим складом і технікою. Адже війна ведеться спроможностями, а це комплексна величина, яка залежить і від наявності особового складу, і від його навченості, і від наявності в руках зброї.

За цими показниками у нас наразі склався приблизний паритет, хоча у засобах ураження, особливо в повітрі, ворог нас переважає. І в цьому наша проблема. Саме тому Сирський говорить про те, що нам потрібно зміцнити ППО.

Проте все одно поки що йдеться про паритет, а не про перехоплення ініціативи у ворога і не про перехід до контрнаступу. Думаю, перейти до контрнаступу ми зможемо лише тоді, коли наші партнери нададуть допомогу саме для цього – не для оборони, а для наступальних дій, а також коли ми зможемо забезпечити відповідні резерви. Адже це зовсім інші завдання, які потребують зовсім інших спроможностей.

– За повідомленнями Генерального штабу ЗСУ, ворог суттєво активізувався на Торецькому напрямку. На думку американського Інституту вивчення війни, йдеться не про хаотичну активізацію, а про частину оперативного задуму ворога. Там припускають, що ворог планує досягти успіху в районі Торецька, а потім просунутися або до Часового Яру, або до Покровська. Чи вважаєте ви, що дійсно може бути якийсь особливий план?

– Плану тут поки що немає. Але за відсутності достатніх резервів ворог змушений концентрувати свої зусилля на одному напрямку. Схоже, що саме цей напрямок ворог обрав, щоб розширити плацдарм і звідти досягати своїх мінімальних цілей – виходу на адміністративний кордон Донецької області.

– Ви сказали, що на півдні і на півночі ворог проводить відволікаючі дії, в той час як головні зусилля сконцентрував на сході. А чи можуть Сили оборони скористатися цим, досягти успіхів саме на цих ділянках фронту?

– Це вже задум Генерального штабу.

– Але чи можна використати цю ситуацію на нашу користь?

– Одного разу ми вже скористалися такою можливістю під Харковом і під Херсоном. Але й ворог також вчиться на своїх помилках. Отже, тут питання в тому, хто кого переграє.

– Чи погоджуєтеся ви з думками, що протягом місяців, які залишилися до виборів в США, Путін намагатиметься досягти якнайбільшого успіху на українському фронті, найбільших територіальних досягнень, щоб мати хороші карти на руках тоді, коли, можливо, зміниться глава Білого дому. Чи припускаєте ви, що тут є певний взаємозв’язок?

– Так, звичайно. Путін ставив перед собою такі цілі – ослабити Захід, зруйнувати єдність Європи і США, блокувати військову допомогу Україні. А для цього потрібно скористатися процесами виборів у цих країнах, приходом до влади якщо не прихильників Кремля, то принаймні якихось нейтральних осіб, які могли б загальмувати процес надання Україні допомоги.

Якщо це не виходить, залишається навіть не вікно, а кватирка можливостей. І Путін, звичайно, намагається нею скористатися.

0 0 голосів
Рейтинг статьи
Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x