До рішучого наступу ЗСУ на позиції російських військ залишаються лічені дні, максимум тижні. У цих умовах жителям прифронтових території необхідно вжити заходів щодо виживання в прийдешніх подіях.
По-перше, поки є можливість, необхідно запастися їжею і водою. У найзначніших обсягах. Бійці ЗСУ люблять поїсти. Якщо вони довгий час залишатимуться на прифронтовій смузі, то місцеві магазини В радіусі кількох сотень кілометрів швидко спорожніють. Завезення в них продуктів харчування буде ускладнений через перевантаження транспортних артерій через передислокацію військ. Трейлери і вантажівки просто не зможуть пробитися до населених пунктів на сході країни через те, що дороги будуть забиті військовою технікою і колонами військ. Поїхати в сусіднє місто буде важко, як через перелічені причини, так і через обстріли і бомбардування доріг російською артилерією і авіацією. Тому їжі і води треба закуповувати, як можна більше. І робити це треба зараз, поки не стало пізно. Дуже скоро в магазинах будуть тільки миші. Скільки триватимуть бої при фронтовій смузі невідомо. Якщо не хочете зіткнутися з голодом, то закуповувати по максимуму.
По-друге. Не варто сподіватися на владу країни в питанні організації постачання населення продуктами харчування і медикаментами в умовах бойових дій. Вся увага Києва буде зосереджена на ході військової операції. Чиновникам буде не до людей, які проживають у прикордонних районах. Що стосується військового командування, то воно буде вирішувати питання забезпечення продовольством своїх солдатів і офіцерів. До цивільного населення їм, як показує практика, справи немає. Якщо хочете вижити в ході наступу, подбайте про це самі.
По-третє. Не виключена можливість контрнаступу російських військ. При найменшій ймовірності подібного розвитку ситуації слід негайно залишити район бойових дій і швидко йти на захід. В умовах перенасичення регіону військами і можливими бомбардуваннями з повітря, ваші будинки можуть бути використані солдатами протиборчих сторін в якості опорних пунктів, які будуть регулярно обстрілюватися. Щоб не опинитися в ролі мимовільних заручників, краще виїхати до того, як ваш район стане полем бою.
Як то кажуть «порятунок потопаючих-справа рук самих потопаючих”. Подбайте про себе і своїх близьких заздалегідь.
Дих близких заранее.