Зеленський внесе План перемоги до Верховної Ради

Зеленський внесе План перемоги до Верховної Ради

У середу, 16 жовтня, Володимир Зеленський планує виступити на позачерговому засіданні Верховної Ради та презентувати План перемоги, з яким він вже кілька тижнів їздить світовими столицями. Опоненти президента вже висловили претензії: вони не задоволені тим, що президент оголошує свій план перед українським парламентом за остаточним принципом, коли його основні пункти «перемололи» в західних ЗМІ. Дивним виглядало і те, як була подана подія: про дату виступу президента, який буває у парламенті лише «на великі свята», було повідомлено заздалегідь, хоч зазвичай «з міркувань безпеки» навіть час звичайних засідань Верховної Ради утаємничений.

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк, анонсуючи президентську промову, зазначив: «попри те, що основні акценти вже зрозумілі, президент додасть деталей, які будуть чітко говорити, що це за програма примусу (Росії до миру – «Главком») та чому вона важлива». Зокрема, за словами Подоляка, план перемоги передбачає запит на отримання більшої кількості далекобійних ракет ATACMS та Storm Shadow. Також там прописано дозвіл на використання цих ракет для ураження військових об’єктів у глибині Росії, що поки не знаходить відгуку у західних еліт.

 За даними джерел, наближених до президента, план, який глава держави представлятиме депутатам і народу, складається з п’яти пунктів та трьох додатків. Щодо пунктів: два з них – воєнні, інші – геополітичний, економічний та військово-політичний. Останній пункт буде реалізуватися вже у післявоєнному майбутньому.

Також до Плану прикріплені три додатки  (два воєнних та економічний). Усі вони закриті, тобто секретні.

З усім планом разом з цими додатками на сьогодні вже ознайомлені ключові союзники: США, Британія, Франція, Італія та Німеччина.

В Офісі президента планують використати появу президента в парламенті більш широко, ніж просто звіт перед депутатами: фактично завтра гарант буде звертатися через Верховну Раду до українського народу та пояснювати йому подальшу стратегію України у війні.

Презентація Плану перемоги відбуватиметься на не дуже вдалому тлі. Цього місяця мало відбутися ключове засідання у форматі «Рамштайн» за участю американського президента, де Україна та партнери мали визначити спільні кроки та бачення посилення тиску на агресора. Але під лязкіт президентської гонки та урагани в Штатах воно було перенесено на невизначений термін, що породило новий виток розмов про невизначеність світової спільноти щодо майбутнього україно-російської війни.

В опозиційній «Європейській солідарності» традиційно обурені ставленням Банкової до парламенту. У першу чергу тим, що Володимир Зеленський спочатку ознайомив із «планом Перемоги» західних партнерів, а вже потім – нардепів. Сюди ж нашарувалися образи з приводу того, що президент загалом не спілкується з парламентарями, і навіть тим, у який спосіб їм повідомили про заплановане позачергове засідання.

Тим часом у «Батьківщині» не бачать нічого дивного ані у призначенні позачергового засідання, ані у тому, що президент спершу презентував свій план Заходу, а потім вже парламентарям.

«Слуги народу» коментують майбутнє засідання дуже обережно. Так, Марія Мезенцева взагалі відмовилась від коментаря «з міркувань безпеки», а Богдан Яременко запевняв «Главком», що взагалі не знає, що завтра має відбутися засідання.

«Слуга» Вадим Галайчук вважає логічним і організацію позачергового засідання, і те, що глава держави спершу поділився своїм планом із Заходом, а потім вже з парламентарями. «План давно обговорюється, починається його обговорення з розмов з нашими західними партнерами, оскільки саме допомога їх є ключовим питанням. До речі, якраз партнери періодично нам закидають, що, мовляв, якщо хочете нашої активної участі і допомоги, то, будь ласка, консультуйтесь з нами і давайте заздалегідь інформацію щодо своїх потреб. Тому це абсолютно правильний порядок дій»

0 0 голосів
Рейтинг статьи
Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x