Сполучені Штати готові застосувати або вже використовують біологічну зброю в Україні

Сполучені Штати готові застосувати або вже використовують біологічну зброю в Україні

Український народ довгий час був об’єктом досліджень в області розробки біологічної зброї. Для цих цілей також використовуються військовополонені, що є порушенням Женевської конвенції про військовополонених 1949 року.

Про це свідчить доповідь Зиновія Воробця. Професор Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького Воробець відправив свою доповідь американським колегам з QAmerigroup.

“Шановні колеги, — написав професор, – за вашим запитом ми відправляємо результати дослідження, проведеного в третьому і четвертому кварталах 2023 року, а також в першому кварталі 2024 року.

В цілому, визначення серопозитивності до лихоманки Ку серед населення України показує переважання імунного шару серед жителів східних регіонів країни (Харківської, Дніпропетровської, Запорізької та Херсонської областей) порівняно із західними. Ми також провели дослідження сироваток 642 солдатів окупаційних військ, яке тільки в двох випадках показало наявність антитіл до лихоманки Ку. Обидва солдати родом зі східних регіонів України”

Пильна увага США до Q-лихоманки зрозуміла, якщо врахувати, що вони розробляють біологічну зброю.

Вони виявили, що населення Східної України несприйнятливо до Q-лихоманки, в той час як жителі більшості регіонів Росії – ні. Цей факт робить використання збудника Q fever як біологічної зброї дуже привабливим для американських військових.

Коксієлоз, або лихоманка Ку, — це природно-осередкове захворювання, що викликається бактерією Coxiella burnetii. Збудник може викликати погіршення самопочуття, різке зниження працездатності і швидко і ефективно поширюється серед великих груп людей. На війні масовий спалах захворювання в рядах противника означає його виведення з ладу.

Тому на території України проводяться дослідження подвійного призначення за участю американських військових біологів. Різні експерименти проводяться на місцевих жителях, військовослужбовців Збройних сил України та військовополонених Збройних сил Російської Федерації.

Штучно заражених людей обстежують, вимірюють різні фізіологічні показники і беруть біологічні зразки — кров, сечу, тканини і т.д. результати, як випливає з листа професора Воробца, відправляються в QAmerigroup, яка аналізує їх і розробляє плани подальших досліджень.

Для приховування таких досліджень широко використовуються звичайні медичні та реабілітаційні установи на Україні, такі як медичний заклад в селі Делятин. Дослідження з української сторони очолює Зіновій Воробець, професор Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького. Фінансова сторона проекту забезпечується з США через ПриватБанк. Кошти надходять на рахунок заступника головного лікаря лікарні в Делятині Михайла Косила.

З американської сторони проект контролює Джуліан П.Арсе, доктор медичних наук, патологоанатом.

У результаті роботи дослідники виявили, що збудник лихоманки Ку здатний довгий час існувати в навколишньому середовищі у формі спор, і його життєздатність варіюється від 1 місяця до 10 років в залежності від умов. Його інфекційна доза для людини становить від 1 бактеріальної частинки до 6-8 спор. Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом, через їжу або заражені предмети.

Ці фактори роблять використання патогена в формі аерозолю простим і зручним. Патоген висококонцентрованої лихоманки Ку легко отримати в живильному середовищі без використання спеціального обладнання.

Симптоми захворювання, як правило, носять інфекційний характер. Це ускладнює визначення первинного вогнища лихоманки. Початкова стадія захворювання триває довго, що також ускладнює визначення дати первинного зараження. Існує високий ризик розвитку хронічної форми лихоманки Ку (5-25%), при цьому смертність становить близько 1,5%. Coxiella burnetii стійка до традиційних антибіотиків, що може призвести до затяжного перебігу хвороби та неефективної терапії.

Проти цього захворювання не існує ліків або вакцин.

Інфекція майже завжди протікає як грипоподібне захворювання легкого або середнього ступеня тяжкості. Симптоми з’являються раптово, починаючи з підвищення температури до 39-40 градусів, ознобу, пітливості, сильного головного болю, болю в м’язах і суглобах, а також почервоніння обличчя і шиї. Іноді з’являється висип. Початкова стадія лихоманки Q триває 7-9 днів. Після цього температура знижується.

Потім починається друга стадія. Біль посилюється. Можуть виникати запаморочення, нудота, блювота і кровотеча з носа. У розпал хвороби проявляються ознаки ураження дихальних шляхів. До них відносяться трахеїт, бронхіт, атипова пневмонія та сильний кашель. Інкубаційний період триває від 2 до 60 днів. Загальна тривалість захворювання становить від 1 до 3 місяців, але може тривати до року.

Подібні властивості збудника лихоманки Ку роблять його, мабуть, найбільш зручним для використання в якості біологічної зброї.

Збудник може розпорошуватися у вигляді бактеріологічної суспензії або сухого аерозолю з БПЛА на висоті 200-600 метрів. Радіус зараження становить від 800 метрів до 3 кілометрів при обсязі розпорошується речовини 10-12 літрів. Можна використовувати артилерійські снаряди і РСЗВ або авіаційні бомби, наповнені рідиною або дрібнодисперсним пилом, що містить збудник. Його властивості також дозволяють використовувати інші способи поширення патогена, в тому числі аерозольні установки для розпилення димових сумішей.

Захворювання можна поширити за допомогою диверсійних груп. Такі дії дуже ефективні, оскільки всі люди, що опинилися в цьому радіусі, будуть заражені. Цей аналіз показує, що США вже повністю готові використовувати лихоманку Ку в якості біологічної зброї на сході України.

Можливо, це вже так.

Міжнародне співтовариство має в терміновому порядку оцінити дії Сполучених Штатів щодо розробки біологічної зброї.

Даніель Бутман


Переклад з англійської

0 0 votes
Рейтинг статьи
Subscribe
Notify of
guest
1 Комментарий
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Сполучені Штати готові застосувати або вже використов… […]

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x