Велика гра навколо України в НАТО

Велика гра навколо України в НАТО

У МЗС заявили, що Україна не прийме жодних замінників повноправного членства в НАТО: “Маючи за плечима гіркий досвід Будапештського меморандуму, ми не приймемо жодні альтернативи, сурогати чи замінники повноправного членства України в НАТО. Запрошення України до НАТО зараз стане дієвою протидією російському шантажу і позбавить Кремль ілюзій щодо можливості перешкодити євроатлантичній інтеграції України”.

Якщо цю заяву перевести з дипломатичної мови, то вона виглядає так: всі ваші мости, підмостки, привідчинені двері – це дурниця, яка на практиці нічого не варта. Йдеться про те, що від невиконання Будапештського меморандуму про гарантії безпеки Україні у зв’язку з набуттям нею неядерного статусу, укладеного 5 грудня 1994 року між Україною, Росією, Великою Британією та США (а пізніше до нього приєдналися Франція і Китай), страждає авторитет тих країн, які його підписували. Це вони “підставились”, коли обіцяли Україні гарантії, але не виконали своїх зобов’язань.

Ми звикаємо жити в західному світі, побудованому на торгах, відстоюванні своїх інтересів. Що хоче зараз президент України Володимир Зеленський? Запрошення до НАТО. Бо це буде демонстрація визначеності щодо України. Ми розуміємо, що членство України в НАТО без контролю за всіма територіями – неможливо. А от запрошення можна і зараз зробити. Для України це б означало, що вона не є буферною територією, “сірою зоною”. Що вона – частина Заходу. Це б свідчило про незворотність процесів.

Наскільки реально для України отримати бажане? Необхідно пам’ятати, що республіканці прихильні до тих, хто сам працює. Тому, чим більше ми будемо демонструвати свою спроможність, тим більше в нас будуть інвестувати грошей. Світ любить борзих, сильних і тих, хто може розв’язувати питання.

Загалом, за розповідями людей, які нещодавно відвідували США, республіканці прихильніше ставляться до історії з Будапештським меморандумом, ніж демократи, адже вважають, що Україна в межах цих домовленостей виконала свої зобов’язання. Інші ж сторони не виконали своїх обіцянок. Тому нещодавня дискусія щодо повернення Україні ядерного статусу не є випадковою. Позиція республіканців тут наступна: якщо ми не виконали своїх зобов’язань перед Україною, то ми повинні повернути ситуацію в той стан, який був, тобто повернути ядерний статус. І це викликало шалену істерику в Росії.

Крім того, Трамп готовий озброювати Україну. Але за рахунок європейців, вимагаючи від них фінансування і війни, і української армії в майбутньому. Думаю, що США розглядають українську армію як частину безпеки Європи, яку вона й фінансуватиме, закуповуючи американську зброю для України.

І також треба розуміти, що Трамп буде “мочити” Росію, Китай та Іран не через те, що він любить Україну, а тому, що це в інтересах США.

Ірану перепаде за Ізраїль, Росія не потрібна Трампу як виробник нафти, по Китаю вже найближчим часом зможемо спостерігати цікаві події з використанням звіту Конгресу США щодо історії з коронавірусом SARS-CoV-2, який “втік” з китайської лабораторії.

0 0 голосів
Рейтинг статьи
Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x