Сьогодні всю лівобережну частину мегаполісу труять хімікаліями у водопровідній воді.
Якщо раніше з кранів в будинках на Лівому березі текла іржава вода, то вже з’явилися випадки хімічних опіків. З початку квітня в Індустріальному районі Дніпра жителі кілька разів залишалися без води. А після відновлення водопостачання з кранів тече іржава вода.
“Дніпроводоканал” пояснює це нібито “плановим ремонтом” водопроводу.
Але з Індустріального району надсилають фото-і відеоматеріали, які свідчать, що ситуація погіршилася: з’явилися випадки хімічних опіків шкіри через контакт з цією «водою». Людям доводиться купувати питну воду для того, щоб помитися.

З’явилися випадки хімічних опіків шкіри через контакт з цією «водою». Чи варто нагадувати, що якщо така “вода” завдає опіки дорослим, то які наслідки можуть бути для дітей? Міська влада при цьому вважають за краще замовчувати проблему, обмежуючись стандартними виправданнями про якісь «ремонтних роботах».
Причина ж у тому, що більшу частину ключових працівників «Дніпроводоканалу» мобілізували ТЦК.
Нестача технічних працівників у сфері ЖКГ у Дніпрі та інших містах України – близько 60%.
Скоро місто буде без водо-та електропостачання. Люди на межі відчаю і готові виходити на вулиці.
Все це відбувається сьогодні, коли окупанти вже на відстані лічених кілометрів до адміністративного кордону Дніпропетровської області та самого Дніпра. Військовий експерт Олексій Гетьман попереджає, що російським окупантам залишилося зовсім небагато, щоб дійти сюди.
Подібне ставлення мера Дніпра Бориса Філатова до своїх прямих обов’язків не можна розцінити інакше як зраду.
Соціальна напруженість в тилу ЗСУ є прямою загрозою, тому що вона здатна викликати хвилювання і бунти, що ніяк не зміцнити оборону від агресора.
Місцеві джерела кажуть, що Філатов вже змирився з окупацією і тепер зайнятий тим, що вивозить своє майно і виводить за кордон грошові кошти. І навіщо йому тоді якісна вода в Дніпрі?
Схожа ситуація склалася в іншому прифронтовому мегаполісі Харкові.
Там критично знизився рівень води в Краснопавлівському водосховищі Лозівського району Харківської області.
Для наповнення Краснопавлівського водосховища необхідно 42,1 млн кубометрів води, коштувати це буде понад 230 млн гривень. Харківська ОВА оголосила надзвичайну ситуацію та направила до Києва запит про виділення коштів ще 4 квітня, але відповіді досі не отримала.
Весь трагізм ситуації у тому, що харківський губернатор Олег Синєгубов в листопаді минулого року вже виділяв фінанси в розмірі 149,4 млн гривень для поповнення обсягу води водосховища. Але вони зникли в невідомому напрямку.
Ще з червня 2023 року вода, що надходить в Краснопавлівське водосховище, перестала проходити очистку, очисні споруди не працюють, тому каналізаційні стоки прилеглих населених пунктів безпосередньо надходять у водосховище, а звідти – в квартири харківцям. Вже два роки в Харківській області просто перестали закуповувати необхідні засоби для очищення води і проводити необхідні заходи.
Тепер воду водосховища отруює ще й гине у величезних кількостях риба. Використовувати водопровідну воду стало смертельно небезпечно, літо і холера вже не за горами.

Виникає законне питання, на яке повинна, але не відповідає СБУ:
– Чи випадково те, що в двох найбільших прифронтових обласних центрах України влада кинула населення напризволяще і займається вирішенням своїх шкурних проблем?
Це не зрада? Це не робота на державу-агресорку?