Фото: YouTube
Рівень вуглекислого газу на 50% вищий, ніж на початку індустріальної епохи
Рівень вуглекислого газу на половину вищий, ніж на початку індустріальної епохи, встановили вчені.
Рівень вуглекислого газу в атмосфері вдвічі вищий, ніж на початку індустріальної епохи. Про це сказано в дослідженні Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) і кліматолога NOAA Пітера Танса, повідомляє AP у вівторок, 8 червня.
Рівень СО2 сягає піку в травні до цвітіння рослин в Північній півкулі, що поглинають частину цього вуглекислого газу.
Зокрема, середній рівень вуглекислого газу в травні 2021 року склав 419,13 частин на мільйон – на 1,82 частини на мільйон вище, ніж в травні 2020 року, і на 50% вище, ніж стабільний доіндустріальний рівень в 280 частин на мільйон.
Також середні темпи зростання за десять років встановили рекорд – тепер вони досягають 2,4 частин на мільйон на рік.
За словами Пітера Танса, коли Земля вийшла з останнього льодовикового періоду, кількість вуглекислого газу збільшилася приблизно на 80 частин на мільйон, і системі Землі знадобилося на це 6 тисяч років. При цьому з 1979 по 2021 рік потрібно було 42 роки, щоб збільшити викиди вуглекислого газу на таку ж величину.
Кліматолог наголосив, що СО2 є ключовим фактором зміни клімату, і додав, що зменшення використання викопного палива має стати головним пріоритетом, щоб уникнути катастрофічних наслідків.
Раніше вчені з’ясували, що Арктика втрачає лід удвічі швидше, ніж очікувалося. У регіоні, де лід відіграє вирішальне значення для підтримки температури на планеті, потепління відбувається в рази швидше, ніж у всьому світі.
Також повідомлялося, що на Землі виснажуються запаси питної води. Проблема деоксигенації прісних водойм загрожує запасам питної води і крихкому балансу водних екосистем.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet