Британський прем’єр обговорив з Меркель, Макроном і фон дер Ляйен імплементацію протоколу щодо Північної Ірландії.
Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон на полях саміту G7 в суботу, 12 червня, провів низку переговорів з лідерами Євросоюзу, повідомляє його канцелярія.
Так, британський прем’єр обговорив з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, президентом Франції Еммануелем Макроном і главою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляйен імплементацію протоколу щодо Північної Ірландії, укладеного в рамках угоди про вихід Британії зі складу ЄС.
Зазначається, що Лондон “прихильний пошуку прагматичних рішень в рамках протоколу”, які сприяли б підтримці мирного процесу в регіоні і “мінімізували б його ефект на життя жителів Північної Ірландії”. “Сторони погодилися з необхідністю продовжувати конструктивні переговори для вирішення значущих питань”, – сказано в повідомленні.
Ця тема також була піднята на зустрічі прем’єра з Макроном. “Прем’єр-міністр дав зрозуміти, що зацікавлений в прагматизмі і компромісі від кожної зі сторін. При цьому він наголосив, що першочерговим є захист белфастської угоди за всіма параметрами”, – сказано в заяві.
Лондон уточнює, що на переговорах з Меркель щодо Північної Ірландії Джонсон “позначив необхідність дотримуватися суверенітету і територіальної цілісності Великобританії”.
Також Джонсон і Меркель обговорили діяльність Китаю і Росії.
“Вони обговорили низку міжнародних питань, включаючи дестабілізуючу діяльність Китаю і Росії”, – йдеться в ком’юніке.
Також, як зазначається в заяві, Джонсон і Меркель “погодилися, що важливо, щоб Великобританія і Німеччина працювали разом в двосторонньому порядку, щоб зміцнювати торгівлю, безпеку і зв’язки між народами” двох країн.
Зазначимо, у другий день саміту G7 відбудеться сесія, присвячена міжнародним питанням. Як очікується, тема Китаю і Росії стане однією з головних.
В останній день саміту 13 червня очікується прес-конференція прем’єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона.
Очікується, що лідери G7 підпишуть декларацію для уникнення повторення пандемії COVID-19 шляхом реформування ВООЗ, скорочення термінів розробки вакцини, а також розробки ефективних методів лікування і засобів діагностики.
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet