Життєвий досвід змінює погляд на автомобіль: якщо у двадцять років жадається яскравої дводверної запальнички, то ближче до сорока спрага швидкості стихає та з’являється тяжіння до комфорту.
Добре, якщо вдається поєднати перше з другим, додавши до переліку переваг практичність та економічність, дуже важливі для великої родини. Тож у компанії Infiniti є саме такий автомобіль – QX60 Hybrid. І він помітно відрізняється від конкурентів.
Незвична конструкція
Здебільшого основою гібридної системи стає атмосферник, рідше – турбомотор, але Infiniti QX60 Hybrid отримав 2,5-літровий бензиновий двигун (231 к.с.) з механічним нагнітачем. Він відбирає трохи більше енергії, ніж турбіна, зате відрізняється практично повною відсутністю турбоями: компресор приводиться від коленвала і не залежить від потоку відпрацьованих газів.
Компанію бензиновому двигуну складає варіатор Jatco з ланцюгом замість ременя та вбудованим електродвигуном (19 к.с. та 168 Нм). Разом маємо 250 коней та 368 Нм – більш ніж достатньо для впевненого розгону автомобіля масою понад дві тонни. Привід – повний.
Концерт-хол
Який же Infiniti QX60 просторий! Величезний обсяг внутрішнього простору не обмежують навіть товстелезні спинки сидінь першого та другого ряду. У цьому царстві суцільного комфорту та розслаблення невідомі поняття «потіснитися» та «вміститися». Хоча два розкладних крісла на гальорці – це максимум підліткові місця. Але за великою потребою двох дорослих там можна посадити – у цьому випадку вельми корисною виявиться можливість зрушити сидіння другого ряду уперед на 140 мм, звільняючи місце для ніг саме задніх пасажирів.
Безумовно гарний, спокійний і монументальний стиль інтер’єрів Infiniti – шляхетна класика. Двійко десятків кнопок на лаковому масиві справжнього дерева, приємне шкіряне оздоблення, зрозуміле меню медіасистеми – у всьому розбираєшся без підказок, звикаючи до автомобіля майже за хвилину.
Медіасистему, до речі, осучаснили. Є розумне та функціональне голосове керування, можна підключити смартфон по Bluetooth. А ще QX60 може стати кінотеатром на колесах. У підголівниках передніх сидінь – великі якісні монітори. Картинку на них можна вивести, підключивши ноутбук або планшет через HDMI-порт перед другим рядом. До комплекту додані навіть відмінні навушники: пасажири можуть насолоджуватися кіносеансом, у той час як водій – улюбленою музикою з чудової бортової акустики Bose на 14 колонок.
Головне – комфорт
З дотиком до кнопки пуску неодмінно та наполегливо пробуджується бензиновий двигун. Спіймати електричний режим EV у русі – велике везіння, хоча це можливо як на міських швидкостях, так і на шосейних. Тягова батарея тут невелика, усього 0,63 кВт·год.
Проте нам вдалося протриматися на електриці майже кілометр тихою заміською доріжкою на швидкості 90 км/год, але вийшло це лише один раз і, звичайно, в еко-режимі. Навіть на світлофорних зупинках бензиновий двигун не жадає відпочинку, особливо якщо працює клімат-контроль (до речі, з дуже потужним кондиціонером) і вентиляція сидінь – Infiniti не економить на температурному комфорті пасажирів.
Та й взагалі комфорт тут еталонний: велике водійське крісло з регульованою поперековою підтримкою м’яко обіймає спину, а підвіска надійно приховує стан доріг: Infiniti QX60 Hybrid немов пливе над землею! Причому пливе майже зі швидкістю спортивного катера: розгін до сотні – усього за 8,6 секунд, і мотор особливо крутити не потрібно. Щоб впевнено триматися у ритмі міського потоку, достатньо півтори-дві тисячі обертів. Це позитивно позначається на економічності: міська витрата пального склала 10-11 л, досить скромно як для великої семимісної машини.
Але найцікавіше, що доплата за гібридний привід на диво невелика: для Infiniti QX60 Hybrid вона обчислюється десятками тисяч гривень, а не сотнями тисяч, як у конкурентів. Так, тестовий автомобіль у комплектації Elite оцінений у 1 585 060 грн, (усього на 52 тис. грн дорожче такого ж QX60 з бензиновим двигуном 3,5 л). Відмінний вибір для великої родини!