Чому не варто чекати “розблокування” Росією українських портів

Чому не варто чекати “розблокування” Росією українських портів

В середу в Анкарі відбулася зустріч міністрів іноземних справ Туреччини та Росії – Мевлюта Чавушоглу та Сергія Лаврова. За словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, ця зустріч планувалася як двосторонній візит з широким порядком денним і участь представників України в ній не передбачалася: “Наскільки мені відомо, візит Лаврова до Туреччини планувався не в контексті продовольчої кризи, а як двосторонній візит. Але він збігся по часу з піком зусиль, спрямованих на розв’язання продовольчої кризи… Контекст цього візиту набагато ширший. Ніхто ж не може заборонити Лаврову їхати до Туреччини або міністру закордонних справ Туреччини його приймати”.

По-перше, чомусь багато колег та експертів вважали, що Лавров привіз до Туреччини чималу делегацію, з військовими включно, щоб обговорювати турецькі пропозиції по розблокуванню українських портів для поновлення експорту українського зерна. Але це зовсім не так.

По-друге, стосовно зерна. Як мені доводилося казати вже протягом кількох місяців: РФ не збирається і не збиралася щось “розблоковувати”. Головна мета Російської Федерації – видавити Україну зі світових ринків зерна і замістити українське зерно російським. Бажано при цьому наголосити, що це Україна в усьому винна. А ще – зняти з РФ санкції. Сам “великий Пу” про це сказав 3 червня дуже детально.

По-третє, ніяких варіантів для розблокування портів, окрім припинення війни на Чорному морі, не існує в принципі. І цей варіант неможливий до нашої перемоги.

По-четверте, Туреччина вже зараз активно скуповує через окупований Крим не тільки крадене кримське, але й крадене херсонське та запорізьке зерно. Відбувається це на тлі її публічних “миротворчих” зусиль. Схоже, що Анкару це влаштовує.

По-п’яте, Туреччина, скоріш за все, вчергове відмовила РФ в її домаганнях дозволити повернення “до місць базування” чотирьох ракетних кораблів Чорноморського флоту, які перебувають в Середземному морі (ракетний фрегат Адмірал Григорович (494), ракетний корвет Орєхово-Зуєво (626), ракетні підводні човни Новоросійск (261), Краснодар (265)). І на цьому спасибі…

Висновок: треба швидко розвивати інфраструктуру зберігання зерна та його експорту по суходолу.

Андрій Клименко, керівник Інституту Чорноморських стратегічних досліджень

0 0 голосів
Рейтинг статьи
Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x