Синєгубову і К° було вкрай вигідне заняття окупаційними військами прикордонних з ерефією територій, тому що це дозволяло приховати від Генпрокуратури і НАБУ масштаби розкрадань.
Не для кого не є секретом той факт, що до свого призначення в Харків Олег Васильович Синєгубов мав тісні зв’язки з криміналітетом Полтавської області, яку він очолював.
Тому нестачі в коштах він не відчував, і вже до кінця 2023 року, тобто, пробувши на посаді голови Харківської ОВА два роки, разом з членами сім’ї вже мав:
– квартиру площею 202,5 кв.метрів вартістю 1,82 млн грн.
– квартиру площею 156,5 кв. метрів вартістю 416 тис. грн;
– квартиру площею 50,2 кв. метрів;
– дві квартири без вказівки площі і вартості;
– нежитлове приміщення площею 233,2 кв. метрів вартістю 1,05 млн грн;
– земельну ділянку площею 2086 кв. метрів вартістю 970 тис. грн;
– земельну ділянку площею 1349 кв. метрів вартістю близько 30 тис. грн;
– земельну ділянку площею 1926 кв. метрів вартістю близько 30 тис. грн;
земельну ділянку площею 2087 кв. метрів вартістю 950 тис. грн;
– паркувальне місце площею 17,6 кв. метрів;
– паркувальне місце площею 16,5 кв.метрів.
Тільки в 2021 році відразу після переїзду з Полтави до Харкова дружина Олега Синєгубова Ганна Журавльова придбала мансарду на вулиці Сумській і дві ділянки в Лісопарку. Кілька років тому подібну мансарду продавали за 240 тис.доларів.
Дуже цікаво, що, за даними кадастрової карти, нормативна вартість тільки однієї ділянки в Лісопарку площею 20 соток становить 95 млн гривень. Але в податковій декларації ці ділянки коштують в десятки разів менше.
Хто і навіщо занизив їх вартість, з якою метою це було зроблено, і скільки насправді грошей було заплачено, є велика таємниця, недоступна Генпрокуратурі України, НАБУ і САК.
У тому ж 2021 році Олегу Васильовичу подарували мільйон гривень, але хто саме – невідомо. Чи мав право державний чиновник приймати такі подарунки, питання цікаве.
Олег Синєгубов повідомив, що заробив за 2023 року 1 350 977 грн, а його дружина Анна Журавльова – 246 872 грн.
Готівкою він задекларував 135 тис.доларів США і 530 тис. грн., а його дружина-255 тис.доларів США і 515 тис. грн.
У Олега Синєгубова відкриті рахунки в 13 – ти банках, у Анни Журавльової-в 7-ми. Дані про ці рахунки не вказуються.
Останнім часом в мережі багато разів з’являлося повідомлення про наявність у сім’ї Синєгубова елітної нерухомості за кордоном, проте він і члени його сім’ї ніяк їх не коментують.
Втім, якщо така нерухомість і є, це буде не дивно, тому що, судячи з усього, гроші в сім’ю глави Харківської ОВА течуть рікою.
Вона взагалі ця рiчка вийшла з берегів, коли в Харківській області після вигнання країни-агресорки з регіону восени 2022 року почали виділяти величезні кошти на будівництво фортифікаційних споруд.
Куди пішли гроші і дr «вал Синєгубова» стало ясно після того, як росіяни легко дійшли до Вовчанська і Липцов в травні 2024 року.
Коли почався новий наступ Росії на Харківщині, інформаційний простір вибухнув повідомленнями про відсутність або неналежний стан фортифікаційних споруд на передовій через зловживання чиновників.
Військові, які безпосередньо брали участь у військових діях, назвали неготовність фортифікацій головною причиною швидкого просування ворога.
Харківська ОВА витратила на будівництво укріплень понад 8 млрд грн. за один рік. Здається, за ці гроші на кордоні з Росією повинна була з’явитися ціла «лінія Мажино» або «лінія Маннергейма». Але нічого цього немає. Там порожньо.
Як випливає з деяких відповідей офісу Генерального прокурора України, зараз проходить досудове розслідування у справі №12021000000001267 від 20 жовтня 2021 року за ознаками кримінальних правопорушень за ч.5 ст. 191 («привласнення, майна шляхом зловживання службовим становищем»), ч. 3 ст. 209 («легалізація майна»), ч. зі ст. 358 («підробка документів») Кримінального кодексу.
Однак з цих відповідей якісь висновки щодо винних у зраді і прямої здачі території України ворогові зробити неможливо.
Тим часом стало відомо, що під час так званого будівництва «лінії Синєгубова» мали місце численні махінації, наприклад, з поставками колючого дроту, яка і повинна була перегородити шлях ворожій піхоті. Повинна була, але цього не зробила, тому що фірма-постачальник ТОВ «Слобожанська будівельна компанія 1» гроші з бюджету Харківської області отримала і зобов’язалася поставити 294,1 т виробів з дроту на 82,3 млн грн, а також провести будівництво в інтересах територіальної оборони на суму 19 млн грн., але нічого не зробила. За версією НАБУ, має місце привласнення бюджетних коштів, так як реальна ціна дроту становила не 82,3 млн грн, а 27 млн грн. через завищення ціни в 2-3 рази.
Де ці чималі суми? Мало того, що завищили ціни і отримали гроші, але і товар не поставили. Геніально.
І таких постачальників десятки. Не віриться, що розкрадання подібних масштабів не координувалися з одного центру. І цей центр в Харківській області може бути тільки один – це обласна військова адміністрація.
Але справжню золоту жилу там знайшли… у простій деревині. Ніхто не міг подумати, що дерева України таять в собі стільки золота.
Треба просто знати, з ким укладати договори на поставку деревини для обладнання фортифікацій. І в Харківській ОВА це знали точно.
Там співпрацювали з фірмами, які виникли нещодавно, не мали до цього ніякого стажу з постачання для органів державної влади, і очолювалися п’яницями, бешкетниками, жінками з низькою соціальною відповідальністю та бомжами.
З початку 2023 року на закупівлю деревини для будівництва укріплень військовим Харківська ОВА виділила понад 440 млн грн. і приблизно 3/4 цієї суми без всяких тендерів(!) дісталися фірмам, якими керували такі особи.
Лідером з постачання деревини для Харківської ОВА є фірма з Дніпра-ТОВ “Герц індустрія”. Зареєстрована 20 Червня 2023 року. Через 5 місяців вона отримала першу угоду з ХОВА. А зараз з нею укладено договорів на 116 млн 111 тис.825 грн.
Їй володіє Вікторія Смоляк з міста Кам’янське, що знаходиться неподалік від міста Дніпро.
З судового реєстру відомо, що Вікторія Смоляк у 2017 та 2024 роках п’яною ображала свою матір та чинила на неї психологічний тиск, через що та зверталася до суду. У 2011 році Вікторія взяла кредит в ПриватБанку на 4 тис.грн і не виплатила його протягом 7 років, через що в 2018 році вже утворився борг на 44 тис. 358 грн. Суд стягнув з неї 43 тис.531 грн.
Ігор Чаус з міста Луцьк 1991 року народження в 2015 році в Нікополі Дніпропетровської області викрав пляшку віскі ємністю 0,5 л «Джек Деніелс» вартістю 332,95 грн в продуктовому магазині. За це отримав вирок на виконання 100 годин. А потім зареєстрував ФОП в липні 2023 року і через кілька місяців влада Харківщини довірила йому поставки деревини на 18 млн 898 тис.727 грн для будівництва оборонних укріплень.
95 відсотків постачальників деревини з метою будівництва укріплень для Харківської ОВА мають подібну історію свого життя та діяльності. І очолюються настільки ж “талановитими” п’яницями, бешкетниками і алкоголіками.
Поки панує повна тиша щодо поставок залізобетонних виробів і металоконструкцій для фортифікацій, обсягів виконаних (читай – невиконаних) земляних робіт. Але ж там ще гірша картина.
Після всього сказаного вже зовсім не дивують повідомлення про те, що сім’я Синєгубова придбала елітну нерухомість в Дубаях.
Навіть якщо це неправда, вона дуже схожа на правду. І люди сприймуть таку неправду як правду.
Наші воїни чудово розуміють, що Синєгубову і К° було вкрай вигідне заняття окупаційними військами прикордонних з ерефією територій, тому що це дозволяло приховати від Генпрокуратури і НАБУ масштаби розкрадань.
Найгірше, що може бути на війні – це зрада влади. Як може ефективно битися українське військо за такого тилу?
Це вже повний…
Як на мою думку, його треба просто розстрiляти, а майно усе продати на потреби фронту
У вас це нездійсненні мрії, любий друже. Не буде такого тому, що не буде нiколи. справжній патріот шанує героїв, і ставить завжди вгорі інтереси нації а не своєї кишені. У владі таких просто немає.