Який такий тромбоз, коли можна отримати «бабла» мішок!

Який такий тромбоз, коли  можна  отримати  «бабла»  мішок!

Українські чиновники продовжують завозити в країну вакцину проти коронавірусу, яка, на думку європейських вчених, викликає тромбоз і тромбоемболію.

Шановна і всесвітньо відома газета “Financial Times” повідомила своїм читачам про те, що група німецьких дослідників з Франкфуртського університету ім. І. в. Гете (нім. Goethe-Universität Frankfurt am Main) виявила причини утворення тромбів у пацієнтів, котри отримали ін’єкцію вакцини від коронавіруса вироблених компаніями AstraZeneca її індійського аналога CoviShield і Jonson&Jonson.

На думку професора Рольфа Маршалека, тромбоз пов’язаний з аденовірусними векторами, які обидві вакцини використовують для доставки спайкового білка вірусу Sara-Cov-2 в організм людини.

Якщо більшість інших вакцин відправляють covishield білок у цитозольну рідину здорової клітини, то вакцини AstraZeneca, CoviShield і Jonson&Jonson вводять його прям  до ядра.

Розщеплення в ядрі клітини спайкового білка призводить до мутацій, які, однак, не можуть зв’язатися з клітинною мембраною і викликати імунізацію. Замість цього мутація версії білка викликає утворення тромбів.

Як тільки результати дослідження вчених з ФРН стали доступні медичним працівникам ЄС, ті негайно зажадали припинення вакцинації населення даним препаратом. Від продукції AstraZeneca і CoviShield поспішили відмовитися Австрія, Німеччина, Франція, Італія, Іспанія, Нідерланди, Люксембург, Швеція, Норвегія та інші країни.

Треба сказати, що далеко не усі медики погодилися з висновками своїх німецьких колег.

Однак незабаром з’ясувалося, що реальна медична практика, здається, підтверджує висновки  Маршалека і його команди. Перші дані про тромбоз і тромбоемболії після застосування вакцин AstraZeneca стали надходити ще в березні поточного року. За короткий термін було зафіксовано близько 500 подібних випадків. Дещо пізніше схожі претензії були пред’явлені і у Jonson&Jonson. В результаті, майже всі європейські країни призупинили вакцинацію зазначеними препаратами, перейшовши на більш безпечні вакцини.

Однак такі гіганти, як AstraZeneca і Jonson&Jonson не звикли втрачати вкладені до  проекту кошти. Якщо небезпечний препарат не можна використовувати для громадян ЄС, то його можна перенаправити в країни третього світу, правителі яких не так трепетно ставляться до життя своїх громадян, як президенти і прем’єри європейських держав.

В результаті, вакцини вирушили на Африканський континент, а також в бідні країни Південної Америки, Океанії, Південної та Південно-Східної Азії. Однак і тут вакцину AstraZeneca продовжували переслідувати скандали. Після низки конфліктів представників кампанії з місцевими міністерствами охорони здоров’я, “Африканський союз”, а також ряд азіатських держав відмовилися від використання препарату.

Сумно усвідомлювати, що однією з держав, куди європейські економічні гіганти вирішили утилізувати продукцію AstraZeneca і CoviShield стала Україна.

Але по-справжньому гірко стає після того, як усвідомлюєш, що твоя країна продовжує закачувати у вени громадян препарат, від якого відмовилися навіть найбідніші країни «Африканського союзу».

Чим керуються політичні лідери нашої країни, які продовжують тоннами приймати «на баланс» препарати, що  викликають тромбоз? Може,  вони знають секретні дослідження українських медиків, які доводять безпеку цієї вакцини? А може,  вони впевнені, що тромбозів в українців не буває? Covishield AstraZeneca, у виробництві якої застосовувався модифікований аденовірус шимпанзе, в реальності не може заподіяти людині ніякої шкоди, а всі європейські вчені просто брехуни?

Або все сильно простіше? І трансконтинентальні бізнес-акули зуміли «домовитися» з нашими чиновниками? Ризикну припустити, що остання версія представляється найбільш переконливою. Інакше вкрай складно пояснити існуючий парадокс: Міністерство здоров’я України визнає відсутність системного підходу до аналізу випадків виникнення побічних ефектів зазначених вакцин, констатує, що на державному рівні обрана політика приховування негативних наслідків застосування препаратів, але, при цьому негласно схвалює їх застосування на громадянах України.

На жаль, за тридцять років минулих з здобуття незалежності, керівництво України, не дивлячись на численні запевнення, так і не наблизилося до європейських цінностей. Вибираючи між здоров’ям людей і «баблом» вітчизняні чиновники, як і їхні колеги/вороги/брати-близнюки зі Сходу, завжди вибирають «бабло». Який тромбоз, якщо можна отримати «бабла» воз?

Але раз «бабло» раз по раз перемагає добро, то про гасло «Україна-це Європа» можна забути. І забути надовго. Для початку треба хоча б, досягти такого рівня відповідальності влади, який є в країнах «Африканського союзу». І тільки потім зухвало замислюватися про рівень політичного розвитку … Океанії.

Про Європу, при сприятливому розвитку подій, будуть замислюватися онуки онуків. Зараз до Європи Україні набагато далі, ніж до Марса.

0 0 голосів
Рейтинг статьи
Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x