Харківщина під владою феодала- злодія губернатора Синєгубова

Харківщина під владою феодала- злодія губернатора Синєгубова

Війна вирує на просторах рідної землі. Кожну мить гинуть наші захисники і просто мирні люди. Наша час вимагає жорстокої дисципліни і твердої влади. Без цього не перемогти.

Як можуть “згинуть наші вороженьки як роса на сонці” , якщо замість цього в регіонах України процвітає феодальна роздробленість, заснована на повальному крадіжці і і повсюдної корупції?

Відповідь дуже навіть очевидна. Ніяк.

Після того, як Володимир Зеленський переміг на виборах у 2019 році, він цілком логічно поставив при владі в регіонах своїх людей. Все б нічого, якби вони відрізнялися особистою відданістю президенту і знали б свої береги. Тобто, розуміли б межі дозволеного. Простіше кажучи, крали б в міру.

Але цього немає і в помині.  Крадуть губернатори Зеленського так, ніби живуть останній день.

Тому причина справжнісінька феодальна роздробленість, що існує зараз в Україні.

Нагадаю, що в середньовічній Європі графи, герцоги, барони і князі користувалися повною самостійністю і могли грабувати своє населення стільки, скільки влізе. Натомість вони обіцяли своєму сюзерену підтримку, часто номінальну. І часто його дурили та зраджували.

Причина? Вона була в тому, що феодали мали повну фінансову самостійність. Нерідко бувало, що у них виявлялося більше коштів, ніж у самого сюзерена. Фактично той купував політичну лояльність, віддаючи натомість право грабувати і красти.

Все це ми спостерігаємо зараз в Україні.

Губернатори крадуть у Полтаві та Одесі, Івано-Франківську та Житомирі, Рівному та Чернівцях. Але ніде вони не крадуть так, як в тих регіонах, де вже йдуть або проходять близько бойові дії: Сумській, Чернігівській, Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській областях.

У них глави ОВА мають доступ до величезних коштів, що виділяються на оборону. І, зрозуміло, розтягують їх більшу частину. Але і тут Харківська область виділяється величезними масштабами розкрадань.

Хто ж такий феодал Олег Синєгубов, що стоїть на чолі її адміністрації?

Він народився в 1983 році в Харкові. Трудовий шлях Олег Синєгубов розпочав у червні 2004 року, отримавши посаду слідчого при відділенні МВС України на Південній залізниці. З травня 2005 року по грудень 2007 року був ад’юнктом Харківського національного університету внутрішніх справ. У 2008 рік став слідчим на станції Основа на все тій же Південній залізниці.

Кар’єру в правоохоронних органах закінчив у червні 2008 року. У 2015 році Олег Синєгубов захистив докторську дисертацію на тему «здійснення особистих не майнових прав фізичних осіб, які не досягли повноліття».

У період з 2015 по 2019 рр. був деканом факультету № 6 ХНУВС. У жовтні 2019 року президент Зеленський призначає його губернатором Полтавської області.

Не треба доводити, що перед цим призначенням Синєгубов не мав ніякого досвіду керівної роботи від слова «зовсім». З цього випливає, що критеріями була не наявність організаторських здібностей, а щось інше. Але що ж?

Ще в 2015 році Олег Синєгубов був тим самим адвокатом, що захищав в судах харківські аптеки, що продавали наркотичні препарати. Тоді на торгові точки почали нападати патріоти, яких покликали на допомогу місцеві жителі, яким набридло спостерігати наркоманів біля аптек своїх будинків.

З приходом Олега Синєгубова до влади в Полтавській області його ім’я все частіше почало з’являтися в скандальних заголовках. Саме його називали верховним бенефіціаром при здійсненні корупційних схем при нелегальному розчищенні місцевих річок і незаконному видобутку піску.

Тиск з метою отримання хабарів з боку Синєгубова та його команди здійснювався на представників місцевої екоінспекції, лісництв та власників піщаних кар’єрів.

Синєгубов був і є партнером Полтавського кримінального авторитета Олександра Павлюченка . Разом вони контролювали всю Полтавську область і отримували від 10 до 30 відсотків з обороту підрядників на кожному тендері в регіоні.

Синєгубова багато разів викривали в корупційних зв’язках з багатьма великими полтавськими бізнесменами, зокрема з Олегом Кулінічем, і Костянтином Касаєм.

Олег Васильович настільки виправдав довіру глави офісу Президента Єрмака, що той в грудні 2021 року кинув його на набагато більш грошовий регіон – у Харківську область.

Відразу після початку російської агресії 24 лютого 2022 року Олег Синєгубов зник з міста, і з’явився тільки через кілька діб. Так він надходить при кожному загостренні обстановки.

Про це знав весь Харків.

Однак ось пікантна деталь: його 6 березня 2022 рокуйого нагородили Орденом Богдана Хмельницького III ступеня, тобто за «За вагомий особистий внесок у захист державного суверенітету і територіальної цілісності України, мужність і самовіддані дії, виявлені при організації оборони населених пунктів від російських загарбників».


Війна не заважає, а, скоріше, допомагає Синєгубову займатися тим, що він найкраще вміє. Тобто красти і наживатися. Причому він не упускає нічого. Ось тільки деякі факти останнього часу:

1.У березні 2023 року в Харкові при процесуальній прокуратурі повідомлено про підозру трьом податківцям за фактом хабарництва (ч.3 ст. 368 КК України).

Детективи НАБУ провели масштабні обшуки в Харківській облдержадміністрації, зокрема в кабінетах голови ОДА О .Синєгубова, заступника голови ОДА в. Ковальської, директора Департаменту АПК О..Дорожко.

Справа стосувалася розтрати гуманітарної допомоги, придбаної за рахунок держави після початку російського вторгнення на Харківщину у 2022-му році.


2. Журналіст Юрій Бутусов у квітні 2023 року повідомляв, що НАБУ провело серію обшуків у голови Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова.

Детективи НАБУ провели масштабні обшуки в Харківській облдержадміністрації, зокрема в кабінетах голови ОДА О .Синєгубова, заступника голови ОДА в. Ковальської, директора Департаменту АПК О..Дорожко.

Справа стосувалася розтрати гуманітарної допомоги, придбаної за рахунок держави після початку російського вторгнення на Харківщину у 2022-му році.

Згодом у Харківській ОВА підтвердили інформацію журналіста Бутусова.

3. У вересні 2023 року в Харкові черговий корупційний скандал. Голову Харківської обласної ради Тетяну Єгорову-Луценка викрили в тому, що її сім’я володіє елітною нерухомістю на Лазурному березі Франції, а чоловік катається під час війни за кордон на службовому авто дружини для вирішення питань сімейного бізнесу. Єгорова-Луценко продовжує купувати нові ресторани і нерухомість у Франції.

 Невже Олег Синєгубов про це нічого не знав? І невже особисте багатство Синєгубова менше, ніж у його голови облради?


4. У січні 2024 року департамент ЖКГ та ПЕК Харківської ОДА без тендерів закупив у ТОВ «Слобожанська будівельна компанія 1» колючі дроти та канати для їх використання при будівництві фортифікаційних споруд. Всього фірма отримала від ОДА 82,4 млн грн. слідство допускає, що сума завищена на 27,2 млн грн порівняно з ринковою на грудень 2022 року.

Детективи провели обшук у робочому кабінеті начальника управління розвитку промисловості Харківської ОДА Володимира Міщенка.

Важко припускати, що глава Харківської ОВА про це нічого не відав.

5. У квітні 2024 року НАБУ та САП викрили організовану групу, створену у 2022 році з метою заволодіння державними коштами та коштами міжнародних партнерів України, які призначалися для відновлення критичної інфраструктури Харкова.

Як встановило слідство, організатор групи, один з впливових бізнесменів, у змові з першим заступником гендиректора КП “Харківські теплові мережі” домігся укладення підконтрольних йому компаній прямих договорів на постачання трубної продукції, вікон і технічної солі. При цьому саме воєнний стан учасники угоди використовували в якості приводу не проводити відкриті торги.

Надалі “переможець” через ряд фірм-прокладок закупив продукцію у виробника і перепродав КП за більш ніж удвічі завищеною ціною. Водночас КП мало з цим виробником прямі господарські відносини.

В результаті реалізації схеми завдано збитків на суму 159,5 млн грн, якими учасники злочину заволоділи і розпорядилися на власний розсуд. При цьому частина цих коштів на суму 22 млн грн була надана Світовим Банком (Міжнародний банк реконструкції та відродження) і призначалася для розвитку міської інфраструктури.

Грабіж коштів МБРР був би неможливий без схвалення першої особи області.

6. У цьому ж місяці розкрилася ще одна афера, за якою стоїть харківський губернатор

У Харкові орендуватимуть трамваї за 3.5 мільйона гривень. Тендер на оренду 16-ти транспортних засобів для міста з’явився на сайті держзакупівель “Prozorro”. Фірма, яка без конкурсу виграла тендер, складається з трьох осіб. Через неї проганяються кошти за прокат трамваїв, які і так є у міста.

А через проблеми з електрикою взагалі втрачають актуальність. Але гроші йдуть в кишеню Синєгубова.

Найбільш активно розкрадалися кошти, що спрямовуються на будівництво укріплень уздовж україно-російського кордону. Три лінії укріпрайонів були зведені тільки на папері. Що і стало ясним відразу після початку наступу орків 10 травня 2024 року.

Часто їх просто не збиралися будувати, тому що… Тому що багато землі в порушення законів України були віддані в оренду приватним особам.

Так, землі вздовж російсько-українського кордону біля Вовчанська, де мали бути лінії оборони, здавали в оренду. Територія розміром понад 188 га і вартістю майже 5 мільярдів гривень перебувала в оренді у фермерського господарства і використовувалася для сільськогосподарських потреб.

У прокуратурі зазначили, що земельна ділянка фактично є частиною земель прикордонної смуги і має перебувати лише у державній власності. Ця частка землі має бути задіяна виключно для роботи прикордонної служби та захисту від агресії РФ.

І таких ділянок було десятки.

Але як воровали на будівництві фортифікацій, не воровали нiколи.

8 мільярдів гривень вкрали на Харківщині, де зараз активно наступає “русня”.

Багатомільйонні підряди на будівництво фортифікаційних споруд, на які там загалом витратили  цi кошти, Харківська ОВА зливала на підставні фірми аватарів.

Зокрема, департамент житлово-комунального господарства (ЖКГ) та паливно-енергетичного комплексу Харківської ОВА укладав прямі договори на постачання деревини для укріплень з фірмами з ознаками фіктивності.

Уклали договори з ФОП Чаус в.о., ТОВ “Герц індустрія”, ТОВ “Сатісбуд”, ТОВ “АТТ БУД”, ТОВ “Деревообробне підприємство ВОСХОД” та іншими.

Власники цих фірм мають десятки судових справ, від крадіжок віскі до домашнього насильства над чоловіком і матір’ю, деякі з них позбавлені батьківських прав і мали виконавчі провадження за кредити в банках.

Всі ці фірмочки-одноденки, зареєстровані перед будівництвом і через тиждень отримали многомільйонні контракти, креатури Синєгубова і вищого військового начальства області.

Пиріг був жирний і по шматку відхопили все, в тому числі, військове командування Харківської області.

Коли таємне стало явним і розгорівся скандал, Синєгубов пообіцяв зібрати підрядників і розібратися. Ну так…

Обіцянка, звичайно, залишилася обіцянкою. Відразу після цього інформація про підряди була оголошена “секретною”.

Депутатка Ірина Геращенко показала докази гігантських розкрадань на фортифікаціях Харківщини. Але і її слова пішли в пісок.

Де ж СБУ, поліція, НАБУ, Генеральна та антикорупційна прокуратура, НАК, запитаєте ви?

Вони в частці.

І весь сенс ситуації в тому, що Києву глибоко до лампочки, скільки крадуть в регіонах.

Харківська область є типовим прикладом того, як ОП дозволяє творити губернаторам все, що завгодно, в обмін на політичну лояльність і утримання населення в узді.

Губернатори не повинні допускати навіть найменших протестних настроїв, ініціативно проводити мобілізацію. Натомість їм дозволено грабувати і красти.

З цієї точки зору, Олег Синєгубов просто зразковий глава ОВА. І це чистої води феодалізм в найяскравішому його прояві.

5 1 голос
Рейтинг статьи
Підписатися
Сповістити про
guest
1 Комментарий
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Отаман
Отаман
3 місяців тому

Це питання виникло ще у 2019 році на всеукраїнському рівні. Яка була “логіка” виборців Зеленського, окрім масового безмозглого дебілізму та наплювательського ставлення до майбутнього України.
З тих пір шукати якусь притомну “логіку” в державному управлінні України вже було зайвим – яка може бути логіка у невігласів і інфантилів?

1
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x