Миколаївська область, губернатор Віталій Кім та корупційний бешкет на крові Захисників України

Миколаївська область, губернатор Віталій Кім та корупційний бешкет на крові Захисників України

25 листопада 2020 року Президент України Володимир Зеленський призначив Віталія Кіма головою Миколаївської обласної державної адміністрації.

Скандал почався після того, як волонтер Олексій Оскер розповів про те, що Кім особисто відвіз до Києва 785 тис $ за призначення на посаду губернатора Миколаївської області.

Мовляв, що такі величезні гроші потрібно було не тільки «відбити» на посаді губернатора, а й заробити самому. Йдется, що треба було ще здійснювати численні платежі  у «чорні каси»  офісу Президента, СБУ і так далі.

За розкриття такої правди у 2021 році Олексію Оскеру було оголошено підозру у справі про наклеп щодо «продажу» посади голови Миколаївської ОДА за 600 тисяч доларів. Його заарештували на 60 діб з можливістю вийти під заставу більш ніж в 16 мільйонів гривень. Пізніше суд двічі продовжив йому запобіжний захід і зменшив суму застави до 3 млн.грн. 27 січня 2022 року його випустили під домашній арешт. У цій кримінальній справі йому загрожує від 5 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Досі невідомо, чи відповідають істині твердження Оскера. Але є багато непрямих даних, що свідчать на його користь.

Так, після початку великої україно-російської війни 24 лютого 2024 року в Миколаївській області обсяги промислового виробництва знизилися в п’ять разів.

Під час війни релоковано в інші регіони близько 260 підприємств. Ще 160 підприємств або зруйновані, або не працюють. І цей перелік продовжує зростати.

Очевидно, що «оподатковувана»  база для Кіма різко скоротилася. А гроші “відбивати” треба. Та й зростання свого особистого добробуту Віталій Олександрович скасовувати не збирався.

Тому основним джерелом виконання цих завдань стали масові розкрадання коштів, що виділяються на оборону Миколаївської області.

Миколаївська область на підтримку Сил оборони направила 1,2 мільярда гривень тільки позабюджетних коштів. Ще близько мільярда гривень під рекетиським тиском Ніколавської ОВА вделили громади області зі своїх жебрацьких бюджетів. І так позбавили населення ремонту доріг, котелень, шкіл та виконання інших соціальних важливих завдань.

Крадіжка великих грошей вимагає таємниці, і тому в Миколаївській ОВА вирішили приховати, хто будує фортифікаційні оборонні укріплення і споруди в області, а також усі документи по цих замовленнях.

Незадовго до цього в скандал з будівництвом фортифікацій потрапила Харківська ОВА: деревину там купували дорожче ринкових цін у фірм з ознаками фіктивності, а будували укріплення частково фірми, пов’язані з ОВА, а ще й фігуранти гучних скандалів.

На Миколаєві вирішили врахувати цей досвід, і, щоб не давати приводу для подібних публікацій, відразу приховали дані про будівельників фортифікацій.

Тендери не проводилися , а угоди напряму укладалися з визначеними обласною адміністрацією підрядниками, як це робиться також на Харківщині.

Будівництво планується в критично важливих локаціях, зокрема в таких населених пунктах як Лупареве, Таврійське, Осетрівка, Парутине та інших.

А далі почалося. Підрядники закладали в ціну будматеріалів ризики втрати будівельної техніки. А також страхові виплати робітникам у разі їх смерті або отримання каліцтва.

Зрозуміло, якщо цього не відбувалося, (а цього майже ніколи не відбувалося!), усі такі гроші надходили підрядникам, переводилися в готівку і поверталися в Миколаївську ОВА.

З “Прозорро” відомо, що Миколаївська ОДА має фортифікаційні підряди на суму майже 500 млн грн. За ціною будматеріалів за трьома найдорожчими об’єктами вартістю 161 млн грн, 28 млн грн, 27 млн грн. на прикладі кошторису будівництва загороджень «Виноградне»  цілком очевидно, що маржа присутня повсюдно.

Колоди для цього об’єкта коштують 1,5 млн грн, а їх ціна 11 400 грн за кубометр втричі вище ринкових цін.

Держава купує колоди у державних лісгоспів на потреби ЗСУ. У першому кварталі цього року деревину забирали за ціною від 1 700 до 2 600 грн за кубометр з ПДВ в залежності від діаметрів колод і класу якості деревини (B, C, D).

Біржова ціна сосни, яку вільно реалізують державні лісгоспи, на «Українській енергетичній біржі» зараз становить близько 2 400 грн за кубометр.

Доставка з Полісся, центру і півночі України до Миколаїва коштує від 1 100 до 1 500 грн/куб.Ще 300 гривень коштує підвезення/завантаження. Тому з урахуванням цих витрат вартість соснових колод в Миколаєві повинна скласти від 3 900 до 4 400 грн за кубометр.

Але в фортифікаційних кошторисах николаевцев стоїть ціна… 11 400 грн. тобто фактично втричі дорожче ринкових цін. Доставка по області до місця будівництва в кошторисі вказана окремо і коштує 720 грн за кубометр з ПДВ.

Миколаївська деревина майже втричі дорожча за ціни, ніж у системі «Прозорро». Наприклад, у квітні дві військові частини замовили колоди на сотні мільйонів гривень за 4 236 – 4 320 грн за кубометр.

Навіть у скандальних контрактах Харківської обладміністрації деревина вдвічі дешевша за Миколаївський кошторис.

Наприклад, у харківських звітах про підряди з ТОВ “Герц індустрія” (ця фірма зараз належить працівниці Дніпровського металургійного комбінату, яка має п’ять виконавчих проваджень за банківськими кредитами і суди за ухилення від батьківських обов’язків і яка п’яною вчинила домашнє насильство над матір’ю) ціна деревини знаходиться в діапазоні від 4 800 до 5 600 грн за кубометр.

Габіони військового призначення, спеціальні конструкції для зміцнення ґрунту, розміром 1х1х2м на суму 0,3 млн грн врахували по 6 600 грн за штуку. Тоді як у чернігівців вони коштують 3 300 грн, а у волинців – 3 000 грн. а Габіони розміром 1х1х1 метр у николаевцев коштують 2 100 грн/шт, проти 1 400-1 800 грн у всіх інших обладміністрацій.

Губернатор Віталій Кім знаходиться на дуже хорошому рахунку в офісі Президента України.

Так як немає ніякої інформації про якісь його досягнення на цій посаді, а є тільки дані про провали в роботі, залишається припускати, що така висока оцінка отримана за вищеописані махінації, злодійство і виконання зобов’язань по наповненню «чорної каси» офісу Президента.

А в цей час наші захисники гинуть в укріпленнях Харківської області, що побудовані на папері.

Те ж саме очікує їх в Миколаївській області, якщо окупанти почнуть тут наступ.

Та чи знайдеться хтось, що припинить це корупційний бешкет на крові.

0 0 голосів
Рейтинг статьи
Підписатися
Сповістити про
guest
2 комментариев
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Олексiй
Олексiй
5 днів тому

Зелені ворюги постійно еволюціонують – красти ж теж треба уміти, бо тупо наворачувати ціни – це ризиковано. Тому це кодло видумує різноманітні мульки аби крадіжка була не настільки очевидною. А те, що зелені гниди крадуть – без сумніву.

Iгор Оберемок
Iгор Оберемок
2 годин тому

Як з такою владою у нас ще не закiнчилися грошi на вiйну???

2
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x