Новий заклик: Україні потрібні солдати!

Новий заклик: Україні потрібні солдати!

Призов до армії 25-26-річних українців розпочнеться найближчим часом.

Ще навесні поточного року Верховна рада прийняла законопроект, що знижує граничний вік призову на строкову службу в армії з 27 до 25 років. За нього проголосували 304 з 450 депутатів ВР.

Ініціатива спочатку виходила від Міністерства оборони, але отримала підтримку з боку офісу президента. Так, радник голови офісу Сергій Лещенко визнав значний дефіцит військовослужбовців у лавах ЗСУ:

«У деяких бригадах середній вік 54 роки, це страшні цифри. Штурмовик в 54 роки не може йти на штурм».

Знизити середній вік армійських підрозділів дозволить призов в армію молодих українців у віці 25-26 років. Згідно з оцінками Міністерства оборони це допоможе ” поставити під рушницю» ще 140 тисяч солдатів.

Ініціатива призову в армію 25-річних вкрай непопулярна в суспільстві. За даними агентства Bloomberg,  в Україні починається активний опір призову на військову службу.

Так, наприклад, з Полтави в армію вирушили лише 10% запланованої кількості призовників. З Сум-8%.

Великим скандалом обернулася і історія з дитячим турніром з тхеквондо в Ужгороді. Чоловік що перевозив дітей, отримав повістку прямо в готелі і тут же був відправлений на військову базу.

Спроби уникнути призову підвищують градус взаємного невдоволення між співробітниками військкоматів і призовниками. У Тернополі дійшло до бійок. Двом військкоматникам були пред’явлені звинувачення в побитті призовників.

Володимир Зеленський не може не розуміти, що заклик 25-річних українців обрушить його рейтинг. З цієї причини він всіляко відтягував підписання документів, фактично саботуючи закон, прийнятий Верховною Радою ще в травні 2023 р., однак рішення про призов молоді, мабуть, вже прийнято.

А в тренувальному таборі “Гайдамацька Січ”, що під Тернополем, готують 17-річних підлітків і відправляють їх до 103 бригади територіальної оборони.

Перша пробна куля вже запущена секретарем Ради національної безпеки і оборони України Олексієм Даниловим, який повідомив “Українському радіо”, що найближчим часом відбудеться демобілізація строковиків, які беруть участь у бойових діях з початку конфлікту:

“Що стосується мобілізації людей, які проходили строкову службу, то президент попросив і військові погодилися, що найближчим часом ці люди будуть демобілізовані. Цей процес відбудеться, і ми розуміємо, скільки їх».

Варто відзначити, що дана ініціатива озвучена під час великого російського наступу і у вирішальний момент боїв за Авдіївку. Оголяти фронт у цій ситуації категорично не можна. Це прекрасно розуміють і в офісі, і в Генштабі. Очевидно, що демобілізованих строковиків необхідно кимось замінити. Цими “кимось” і будуть молоді громадяни України 25-річного віку. Початок призову варто очікувати в самий найближчий час.

Разом з тим варто звернути увагу на політичний і інформаційний фон даної події. Українські та західні військові, журналісти та політики із завидною одностайністю повідомляють про те, що ситуація на фронті зайшла до глухого кута, а контрнаступ ЗСУ провалився, та  військові перспективи України вкрай туманні.

Далі всіх пішов керівник фракції «Слуга народу»  у Верховній Раді Давид Арахамія, який визнав, що вирішальну роль у продовженні бойових дій навесні 2022 р. зіграв британський прем’єр-міністр Борис Джонсон. При цьому у випадку початку нових переговорів у 2024 р. умови для України навряд чи будуть більш прийнятними, ніж у 2022 р.

Виходить, що колосальні втрати, понесені ЗСУ з весни 2022 р. по зиму 2023-2024 рр., практично ніяк не поліпшили політичні та переговорні позиції України.

Зрозуміло, чому це страшно визнати Зеленському. Однак не визнати –  це ще страшніше. У даний час Україна стоїть перед дуже важким вибором.

Або почати переговори зараз, або спробувати поліпшити свої позиції в діалозі з Москвою зробивши додаткові військові зусилля.

Однак ціною таких зусиль можуть бути тисячі і тисячі життів 25-26-річних громадян нашої країни.

Немає ніяких гарантій, що це дозволить Україні здобути перемогу або навіть просто вирівняти ситуацію на фронті.

0 0 голосів
Рейтинг статьи
Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x