Фото: pixabay.com
Вчені успішно випробували протираковий препарат
Препарат порівняли з “троянським конем”, а ефект від нього назвали “метаболічною боєголовкою”.
Вчені з Единбурзького університету успішно випробували препарат, здатний вбивати ракові клітини, не пошкоджуючи розташовані поруч здорові тканини. Про це повідомила газета Evening Standard.
Як відомо, ракові клітини потребують більшої кількості енергії, ніж здорові. Фахівці комбінували молекулу SeNBD з хімічним харчовим з’єднанням, щоб змусити злоякісні клітини “поглинути” її, не підозрюючи про згубний ефект.
SeNBD є фотосенсибілізатором – вона вбиває клітини тільки при світлі. Це означає, що хірург може сам визначити, коли активізувати препарат, що знижує можливості пошкодження здорових тканин і ймовірність побічних ефектів.
Автори експерименту порівняли препарат з “троянським конем”. При цьому наголошується, що необхідно провести додаткові випробування його безпеки.
“SeNBD – один з найменших коли-небудь створених фотосенсибілізаторів, і його використання як “троянського коня” відкриває багато нових можливостей в інтервенційній медицині для знищення злоякісних клітин без впливу на навколишні здорові тканини”, – зазначив провідний дослідник Марк Вендрелл.
Раніше повідомлялося, що серед 36 найбільш поширених видів онкології лідирує рак жіночих грудей.
Експерти назвали п’ять “несподіваних” симптомів раку
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet