США щосили ділять наше національне багатство, нічого не даючи натомість

США щосили ділять наше національне багатство, нічого не даючи натомість

Поки українські хлопці гинуть на фронті, відбиваючи натиск орд орків, союзники ділять останнє, що залишилося у нашого народу – найбагатші надра України.

У понеділок, 3 лютого, президент США Дональд Трамп заявив, що хоче запропонувати Україні обміняти рідкісноземельні метали на допомогу. В Офісі президента України сказали, що такий пункт є у “плані перемоги” Володимира Зеленського, а український лідер вже обговорював це питання із Трампом восени 2024 року.

Наша країна дуже багата на корисні копалини. За оцінкою видання Forbes за 2023 рік, сукупна вартість корисних копалин в Україні сягала до $15 трлн.

Українські родовища літію є одними з найбільших в Європі. Вони оцінюються у 500 000 тонн. Літій – один із ключових компонентів для виробництва різної продукції – від смартфонів до винищувачів.

Однак понад 70% загальної суми в до $15 трлн припадають на три області — Донецьку, Дніпропетровську та Луганську.



Головний інтерес Трампа в тому, що США намагаються зменшити свою критичну залежність від китайського імпорту РЗМ. Ці метали широко використовуються у виробництві електроніки. 

Питання, чи стане Пекін мовчки спостерігати за тим, як його позбавляють американського експорту, а США посилюють свої позиції в області видобутку рідкоземельних металів і виробництва електроніки, відповіді не вимагає – не стане. З цього, в свою чергу, випливає, що китайці тільки збільшать економічну і військову допомогу московії.

У боротьбі з полчищами зі сходу і США, і Європа готові користуватися нашими багатствами, але ніяк не готові за них воювати.

Тому нашим хлопцям доводиться мужньо битися на фронті в той час, як західний бізнес бажає отримувати нові прибутки від освоєння українських надр.

Всяка радість від того, що президент США розпорядився не припиняти військову допомогу Україні просто недоречна.

Цієї допомоги критично мало для того, щоб стабілізувати становище на фронті. Потрібні не тільки озброєні, а й добре підготовлені частини і з’єднання. А для їх підготовки потрібен час, якого в України немає.

Держава-агресора вже заволоділа більшою частиною сховищ корисних копалин у Донецької та Луганської областях. Окупанти все ближче до того, щоб увійти в Дніпропетровську область.

Забирати у нашої воюючої країни останнє на ділі означає зробити її остаточно злиденною.

Це добре розуміє канцлер ФРН Олаф Шольц, який виступив проти такого плану Дональда Трампа. Після неформального саміту Європейського Союзу в Брюсселі Шольц заявив, Київ повинен використовувати ці ресурси для відновлення країни після закінчення бойових дій:

– Це головні завдання, якщо врахувати величезні руйнування. Тому ресурси країни повинні бути використані для фінансування всього, що буде необхідним після війни…

Можна було б ще зрозуміти, якби в обмін на наші рідкісноземельні метали Трамп пообіцяв би інвестиції та участь США у відновленні України, проте нічого подібного він не сказав.

По суті, коли американський президент пропонує угоду «зброя в обмін на корисні копалини», і так погоджується з пропозиціями пана Зеленського, що висловив їх ще Байдену, він цинічно користується непростим становищем нашої країни на фронтах.

Справжній друг не став би ставити допомогу в залежність від того, що воююча Україна повинна віддати останнє, щоб зберегти свою незалежність.

Однак Трамп поводиться як бізнесмен, а не як друг українців. Він прагне укласти чергову вигідну угоду. Вигідну для американців, але ніяк не для українців.

Може вийти так, що після укладення миру українці опиняться в зруйнованій, злиденній і обезлюділій країні.

Грошей на відновлення міст та інфраструктури, виплату пенсій і допомог не буде, тому що їх нізвідки буде взяти. Адже насправді смішно припускати, що західний бізнес буде просто так давати на ці цілі кошти даром.

А продати Україні буде просто нічого, тому що усе було продано під час україно-російської війни. Назвати такий стан перемогою язик не повертається.




0 0 голосів
Рейтинг статьи
Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x