“Війська РФ можуть бути на кордоні Польщі!” Боррель попередив Європу про загрозу

“Війська РФ можуть бути на кордоні Польщі!” Боррель попередив Європу про загрозу

Путінська Росія, що повернулася до імперських переконань, стала головною екзистенційною загрозою для Європи. Високопоставлений представник Європейського Союзу Жозеп Боррель зазначив, що російські війська можуть з’явитися на кордонах Польщі в разі успіху кремлівського диктатора Володимира Путіна в Україні.

Таку заяву він зробив під час виступу в Оксфордському університеті на тему світової безпеки. “Сьогодні Путін є екзистенційною загрозою для всіх нас. Якщо Путін досягне успіху в Україні, він там не зупиниться. Перспектива, за якої в Києві буде утворено маріонетковий уряд, як це відбулося в Білорусі, коли російські війська будуть на кордонах Польщі, а Росія контролюватиме 44 відсотки світового зернового ринку, – є чимось таким, про що європейці мають знати”, – зазначив Боррель.

Він зазначив, що після “холодної війни” міжнародна система більше не функціонує так, як раніше. Сполучені Штати втратили свій статус гегемона, а утворений після Другої світової війни багатосторонній порядок починає розпадатися. В таких умовах, на думку Борреля, нинішня Європа може зникнути.

Щоб цього уникнути, європейцям потрібно негайно розпочати діяти. Високопоставлений представник ЄС стверджує, що Росія під керівництвом Путіна повертається до імперського світогляду. Він вважає, що нинішній керівник Кремля реабілітує імперську Росію колишніх часів – радянських і царських, знову втілюючи свої мрії про минулі розміри та вплив.

“Це була Грузія 2008 року. Це був Крим у 2014 році. Ми не бачили або не хотіли бачити еволюцію Росії під наглядом Путіна. Навіть попри те, що Путін сам попередив нас на Мюнхенській безпековій конференції у 2007 році. Важливо перечитати, що Путін сказав у 2007 році під час безпекової конференції в Мюнхені, – те, що, я боюся, ніхто не хотів чути або розуміти”, – зазначив голова європейської дипломатії.

За його словами, співпраця та економічна взаємозалежність, які дозволили Європі протягом 70 років жити в мирі, не призвели до позитивних зрушень у відносинах з Росією та Китаєм. Боррель підкреслив, що в умовах російського авторитаризму таке співіснування перетворилося на залежність від вугільного палива, а потім Росія використала цю залежність як інструмент впливу.

Він впевнений, що все більше європейських лідерів усвідомлюють загрозу, яку представляє Росія. Однак не всі члени Європейського Союзу поділяють цю оцінку.

0 0 голосів
Рейтинг статьи
Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x