Знищення Миколаївського заводу “Зоря” – “Машпроект” неминуче

Знищення Миколаївського заводу “Зоря” – “Машпроект” неминуче

Єдиний у світі величезний суднобудівний комплекс Миколаєва, який раніше був здатний виробляти усі класи військових кораблів, починаючи з авіаносців, чекає повне розорення і розпродаж.

Хоча, здавалося б, все йде набагато краще, ніж в клініці для смертельних хворих.

Адже в лютому 2020 року Кабінет Міністрів України опублікував список підприємств, які не підлягають приватизації. У нього потрапили чотири миколаївських заводи — «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря» – «Машпроект», «Миколаївський бронетанковий завод», «Миколаївський суднобудівний завод» і «Миколаївський авіаційний завод «НАРП».

Але, як виявилося, бити в литаври з цього приводу зовсім не варто.

 По-перше, тому що нікуди не поділися Міжнародний валютний фонд та інші іноземні «партнери» України, які якщо в чомусь і допомагали їй за останні 30 років, так тільки в повному і остаточному знищенні промисловості. І звинувачувати їх у цьому зовсім не варто, так який же ідіот не скористається нагодою вигнати з ринку свого конкурента? А Миколаїв досі залишається таким для американських, європейських, Південнокорейських і японських верфей.

По-друге, цей Карфаген, чи то  Миколаїв все одно буде зруйнований.

І нікого не повинен вводити в оману ні цей список Кабінету Міністрів України, ні те, що 14 листопада 2019 року Миколаїв з робочим візитом відвідували Міністр оборони України Андрій Загороднюк і генеральний директор держконцерну «Укроборонпром» Айварас Абромавичус. За офіційними повідомленнями вони нібито обговорювали питання про можливість будівництва і ремонту в Миколаєві військових кораблів. І побували на Миколаївському суднобудівному заводі (колишній завод імені 61 комунара), який входить в структуру «Укроборонпрому», а також відвідали Чорноморський суднобудівний завод, завод компанії «Нібулон» і суднобудівний завод «Океан».

Останній фактично не працює і знаходиться в глибокій кризі. І візит цих чиновників ніяк не позначився на подальших подіях. 13 січня 2020 року Печерський районний суд Києва наклав арешт на весь цілісний майновий комплекс заводу.

Миколаївський суднобудівний завод (колишній Завод ім. 61 комунара) в 2013-му був визнаний банкрутом, а в 2016-му майно «Океану» почали різати і вивозити на металобрухт. Всього з вересня 2016-го по лютий 2018 року, тобто за час «відповідального зберігання», з території підприємства було вивезено або знищено майна на 40 мільйонів. А в грудні 2018 року завод продали за трохи більше ніж 122 мільйони гривень при стартовій ціні в 1,8 мільярда гривень.

Миколаївський бізнесмен Василь Капацина, який став власником заводу і виплатив усі борги по заробітній платі, подає нескінченні апеляційні скарги і звернення в Генеральну прокуратуру України, але підприємство продовжує як ні в чому не бувало знищуватися.

Колектив заводу проводить масові акції протесту, подібні до тієї, що відбулася 15 лютого 2020 року, але це крик кричущого в пустелі… Адвокат власника суднобудівного заводу «Океан» Василя Капацини Аліна Ігнатенко розповіла, що офіс Генерального прокурора ігнорує їхні клопотання.

Немає суднобудування, немає замовлень і на продукцію»Зоря«-»Машпроект”.

Тим часом зарплата виконуючого обов’язки генерального директора ДП «Зоря»- «Машпроект»  Миколи Тройнича за 2019 рік склала 1 мільйон 670 тисяч гривень. За його керівництвом розпочато і триває скорочення персоналу підприємства.

Масове скорочення працівників пов’язане зі зняттям мораторію на приватизацію заводу.

Головна мета скорочення-повністю збанкрутувати підприємство, щоб продати його за мінімальну ціну. Згідно аудиторського звіту, у 2017 році на підприємстві працювали 10 832 осіб. Під скорочення потраплять пенсіонери, тобто саме ті, хто ще чомусь не тільки вміє щось робити, а й може передати свій досвід молодим. які працюють на заводі. З кожного цеху і відділу на «зорі» скорочують по 5-7 чоловік.

Ці люди виявляються викинутими на вулицю без всяких надії знайти хоча б якусь роботу. В першу чергу списки безробітних колишніх працівників “Зоря» – “Машпроект”, приречених на голодну смерть, поповнюють ті, хто намагався протестувати і відстоювати свої права.

Але і залишилися на підприємстві чекає нелегка доля. Вони отримуватимуть « голі»  ставки, без виплати премій. І це правильно, які можуть бути премії, якщо Миколаївське суднобудування вмирає, а замовлень немає.

Про яке збереження багатющої спадщини миколаївських корабелів і моторобудівників можна говорити, якщо навіть СБУ, яка просто зобов’язана піклуватися про обороноздатність країни, в Миколаєві обклала даниною всі хоч наскільки значущі підприємства?

Про це багато разів писали ЗМІ, але віз і нині там.

Так що розгром «Зоря» – «Машпроект» не за горами. Так як це вигідно МВФ і тим українським олігархам і корупціонерам, хто отримає цілком відчутну вигоду у вигляді поповнення своїх рахунків…

0 0 голосів
Рейтинг статьи
Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x