У 2011 році Байден і Путін зуміли знайти спільну мову
Президенти США Джо Байден і Росії Володимир Путін домовилися зустрітися 16 червня в Женеві.
США і Росія визначилися з датою зустрічі лідерів двох країн. Володимир Путін і Джо Байден проведуть переговори 16 червня у швейцарській Женеві. Місце обрали не випадково. Байден якраз буде в турне по Європі, а Путін готовий був зустрічатися тільки в країні – не члені НАТО. Серед варіантів називали Австрію і Фінляндію, але, в підсумку, вибір припав на Швейцарію. Двостороння зустріч Путіна з попереднім президентом США Дональдом Трампом проходила єдиний раз – у 2018 році в Гельсінкі.
Це буде перша зустріч Путіна і Байдена з моменту обрання останнього президентом США. Востаннє політики зустрічалися в 2011 році в Москві: тоді Путін був прем’єром, а Байден – віце-президентом.
Що передувало домовленостям
У березні Джо Байден ствердно відповів на питання журналіста про те, чи вважає він Путіна вбивцею. Через добу Путін відповів дражнилкою “Хто обзивається, той сам так і називається”.
13 квітня, в розпал стягування російських військ до українського кордону, Путін і Байден провели телефонну розмову, під час якої на перший план вийшла ідея проведення саміту. Байден запропонував Путіну зустріч у третій країні для розмови, зокрема, про Україну.
Про що говоритимуть
“Лідери обговорять весь спектр нагальних питань, оскільки ми прагнемо відновити передбачуваність і стабільність у відносинах між США і Росією”, – йдеться в повідомленні Білого Дому.
“Мається на увазі обговорити стан і перспективи подальшого розвитку російсько-американських відносин, проблематику стратегічної стабільності, а також актуальні питання міжнародного порядку денного, включаючи взаємодію в боротьбі з пандемією коронавірусу і врегулювання регіональних конфліктів”, – відзначили в Кремлі.
EPA
Чого очікувати
Експерти не чекають будь-якого прориву після зустрічі в Женеві.
“Американські вимоги до РФ чіткі і зрозумілі: звільнення Навального, проведення чесних виборів у Держдуму у вересні і відхід російських військ з української території. Природно, жодна з цих вимог не може бути виконана Росією. Тому я думаю, що у них буде дуже важка розмова”, – вважає міжнародний оглядач Іван Яковина.