На думку експертів, безконтрольне вивезення ЗЕРНОВИХ може призвести до голоду в країні вже найближчої зими.
Багатомісячна боротьба за вивезення зерна з українських портів завершилася перемогою світової спільноти. День і ніч робітники завантажують бездонні суховантажі, які повезуть українську пшеницю, ячмінь і кукурудзу в Зімбабве, Сомалі, Лівію, Бангладеш та інші країни третього світу.
Офіс президента заходиться в переможному крику: “Перемога! Мордор переможений! Україна знову врятувала планету від голоду!». Радіє ООН, веселяться США і НАТО, у відчайдушний святковий гопак пустилися наближені до Володимира Зеленського латифундисти, навіть «султан» Ердоган задоволений – його країна знову заробила бакшиш.
Але ж і правда, чому б не радіти? Мільйони людей отримають наше чудове українське зерно, випечуть з нього чудовий запашний хліб, намажуть на окраєць товстий шар кокосового масла, а зверху накривши цей бутерброд жирним шматом кенгуриного, страусиного або крокодилячого сала.
Повірте, я щиро радий за всіх цих громадян різного ступеня копченості, тому що український хліб, дійсно, кращий на світі. Але в цій ситуації, як у відомому вульгарному анекдоті, є один нюанс. Чи не вийде так, що набиваючи животи папуасів, арабів та усіх інших індусів українським хлібом, ми залишимо голодувати власний народ? Як показують розрахунки, ці побоювання далеко не безпідставні.
Згідно з офіційними заявами влади, Україна планує експортувати в поточному році 20-25 мільйонів тонн зернових, що становить приблизно половину рекордного торішнього врожаю.
При цьому не секрет, що посівна 2022 року провалена. Майже третина посівних площ для країни втрачені, спостерігається дефіцит ПММ і добрив, значна частина сільськогосподарських працівників мобілізована в армію, нарешті, бойові дії призводять до загибелі посівів і врожаю.
Чиновники Мінсільгоспу відкрито говорять про те, що за підсумками року урожай зерна скоротиться вдвічі. І це ще найскромніші оцінки. Чи варто дивуватися тому, що в цих умовах ціни на хліб стрімко пішли вгору. Тільки за липень вартість пшеничного хліба в гіпермаркетах зросла на 13,5 %, житнього – на 6,5 %, лаваш подорожчав на 9 %. І це тільки за один місяць! На думку німецьких експертів, до кінця року вартість пшеничного хліба зросте щонайменше втричі.
Вже зараз міжнародні структури б’ють в усі дзвони! За даними Дитячого фонду ООН в Україні вже голодують 8,7 млн. осіб. Близько 23% дітей у віці п’яти років недоїдають, а 8,2% хронічно голодують. Замість того, щоб зберегти стратегічний запас продовольства, офіційний Київ відпустив віжки – вивезення ЗЕРНОВИХ з країни проходить практично безконтрольно.
Після таємничої загибелі власника найбільшого агрохолдингу «Нібулон» Олексія Водатурського (послідовного прихильника Петра Порошенка) процес відправки зерна з країни був переданий якимось «довіреним підприємцям» пов’язаним з офісом Президента безліччю таємних і явних уз.
Митники і прикордонники хапаються за голову. При відвантаженні ЗЕРНОВИХ відбуваються жахливі зловживання. Однак спроби місцевих журналістів розповісти про це блокуються владою.
Насувається сувора військова зима 2022-2023 років. Якщо країна в цей відчайдушний момент зіткнеться не тільки зі східними ордами і холодом, але і з масштабним голодом, хто відповість за це?