Мер Дніпра Борис Філатов як один з еталонів української корупції

Мер Дніпра Борис Філатов як один з еталонів української корупції

Жителі України, згідно з соціологічними дослідженнями, вважають корупцію головною проблемою країни.

Україна залишається державою з вкрай високим рівнем корупції. З цією безсторонньою оцінкою згодні і міжнародні експерти, і самі громадяни країни.

Так, у черговому річному рейтингу організації «Transparency intemational» Україна посідає 104 місце зі 180 країн. Вище неї виявилися навіть Замбія, Гамбія та Ефіопія.

Самі жителі України вважають корупцію головною проблемою країни.

За даними опитування, проведеного влітку 2024 року в 21 обласному центрі, цю думку висловили більшість з майже 17 тисяч респондентів.

38% опитаних охарактеризували місцеву владу, як «корумповану», 29% – як «непрозору», 23% – «байдужу до проблем населення». При цьому 19% опитаних особисто давали хабар медикам, а 8% – працівникам освіти.

Одним з центрів української корупції є місто Дніпро, мала батьківщина президента Володимира Зеленського і цитадель його колишнього «хрещеного батька» та покровителя Ігоря Коломойського, який фактично зробив Зеленського президентом і якого він потім зрадив.

Нинішній мер Дніпра Борис Філатов перебуває на своїй посаді рекордно тривалий час з 2015 року. І його корумпованість давно ні для кого не є секретом.

Українські сайти буквально рясніють гучними заголовками про все нові і нові «подвиги» Дніпровського мера у сфері корупції.

На порталі «Антикор» мера Дніпра звинувачують у розкраданні під час україно-російської війни в цілому до двохсот мільйонів доларів.

Наприклад, Дніпровська компанія “Akam” при негласному заступництві Філатова виграла тендер на будівництво першої черги Національного військового меморіального кладовища за 42 мільйони доларів. При цьому компанія не має ні цьому досвіду роботи в даній сфері, ні відповідного обладнання.

Подібних прикладів безліч. Сайт американського Radio LiBerty / Radio Free Europe розповів про інші корупційні справи Бориса Філатова. 41 мільйон доларів державних коштів було витрачено на ремонт пошкоджених під час війни доріг в південно-східній частині регіону, ця сума значно перевищує ті, що витрачені в інших областях, а освоєнням цих коштів займалася компанія Budinvest Engineering, що належить фітнес-тренеру і функціонеру баскетбольної команди. Загальна сума витрат на відновлення доріг в регіоні склала понад 63 мільйони доларів, що явно не відповідає тому, в якому стані знаходиться дорожня мережа у даний час. 

The Kiev Independent пише про те, що e Дніпрі регіональні влади спробували залучити понад 2 мільйони доларів з Європейського інвеспщнонного банку, «на ремонт» адміністративного центру, який пройшов реновацію буквально за два роки до цього. Роботи тоді проводила компанія братів Дубінських, які розшукуються в США за шахрайські схеми в страховій сфері. Новий тендер знову виграла та ж компанія, що і конкурс на відновлення будівлі, нібито пошкодженої російською ракетою.

Питання викликає, як  проводиться мером розподіл грошей з міського бюджету. Тоді, як мер повсюдно заявляв про брак фінансів для засобів радіоелектронної боротьби і забезпечення безпеки міста, в 2024 році він виділив 58 тисяч доларів на зміцнення якихось «зв’язків з громадськістю».

Однак, незважаючи на всі ці публікації, Борис Філатов залишається на своїй посаді.

За відомостями Radio LiBerty в будівлі міської адміністрації і в афілійованих компаніях проводилися обшуки, але кримінальні справи щодо мера порушені не були. Це пов’язано з тим, що вся відповідальність за вчинені розкрадання лягає на його підлеглих.

Наприклад, восени 2024 року голову департаменту міської ради Дніпра та його заміспгтеля, як повідомляє The New Voice of Ukraine, засудили за привласнення 8,5 мільйонів гривень (понад 200 тисяч доларів) з бюджету територіальної оборони.

Мер Дніпра навіть почав корупційну експансію у Харківську область, де його компанії отримали підряди на будівництво фортифікаційних споруд, там розкрадаються багато мільйонів гривень.

Про корупційну систему влади в Україні добре обізнані на Заході.

Наприклад, в процесі аудиторських перевірок, що ініційовані новою адміністрацією США для контролю за раніше виділеними американськими НКО грантами, розкриті численні схеми розкрадання донорських коштів, в тому числі на забезпеченні харчування учнів початкових класів.

Так, у 2023-2024 рр. до українського бюджету надійшло іноземне фінансування з розрахунку 120 грн на школяра. Але регіони отримали всього 35 грн на дитину.

За рахунок коштів місцевих бюджетів сума була збільшена до 60-80 грн (залежно від регіону). І на всіх рівнях української влади вживаються вичерпні заходи щодо приховування фактів розкрадань.

Державну корупцію часто порівнюють з раковою пухлиною, але якщо людина, яка не отримує належного лікування, може швидко померти, то державна система, заснована на корупції, може існувати досить довго і створювати видимість «ефективної роботи», як це відбувається в Україні.

Як видно, такий стан влаштовує і саму українську владу, і європейських та американських донорів, з цілком зрозумілих причин.

Схоже, нікого не цікавить перемога над державою-агресоркою, а цікавлять тільки ті мільярди, які розкрадаються. Хоча вони могли б бути спрямовані на зміцнення оборони і ЗСУ.

Цілком зрозуміло, що картина на фронті була б зовсім іншою, якби такі як Філатов і йому подібні не крали стільки, скільки вони крадуть.


0 0 голосів
Рейтинг статьи
Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x