Польща планувала завершити будівництво Baltic Pipe до 1 жовтня 2022 року
Підставою для такого рішення стало те, що агентство з охорони навколишнього середовища недостатньо вивчило питання про захист дикої природи під час прокладання трубопроводу.
“12 липня 2019 року данське управління з охорони навколишнього середовища видало екологічний дозвіл на будівництво Baltic Pipe. 31 травня 2021 року Апеляційна рада з питань навколишнього середовища і харчових продуктів відмовила у видачі дозволу”, – йдеться в заяві.
Підставою для такого рішення стало те, що агентство з охорони навколишнього середовища недостатньо вивчило питання про захист дикої природи при прокладанні трубопроводу. Тепер доведеться призупинити будівництво Baltic Pipe на невизначений термін.
Заступник директора та керівник відділу будівельних проектів Energinet Маріан Кааг, своєю чергою, заявила, що такий проект “не може не створювати незручностей” через свій масштаб.
Але ми повністю віддані мінімізації впливу як на людей, так і на природу, а також до забезпечення хороших умов для охоронюваних видів під час і після будівництва Baltic Pipe, – додала вона.
Проект Baltic Pipe передбачає три етапи: з’єднання норвезьких і данських систем передачі газу, розширення інфраструктури Данії, а також будівництво труби Baltic Pipe, яка з’єднає Польщу та Данію по дну Балтійського моря. Планована потужність газопроводу – 10 млрд кубометрів на рік. Завершити будівництво Польща планувала до 1 жовтня 2022 року.
Вартість проекту становить понад 1,5 млрд євро, з яких майже 267 млн становлять кошти Єврокомісії.