Розробник першого антивірусу. Ким був Джон Макафі

Розробник першого антивірусу. Ким був Джон Макафі

Джон Макафі знайдений мертвим у камері в’язниці Барселони

Макафі був яскравою і неоднозначною фігурою в IT-світі. Передусім він був знаменитий тим, що його компанія першою у світі випустила програму-антивірус для комерційного використання.

 

Джон Макафі – справжня легенда IT-індустрії. Він випустив першу у світі програму-антивірус McAfee VirusScan. Він був справжнім піонером своєї галузі, при цьому зізнавшись, що ніколи сам не користується антивірусами.

 

Протягом свого життя він двічі намагався стати кандидатом у президенти США від Лібертаріанської партії, він не платив податки, його затримували за контрабанду зброї, а помер він, у результаті, у в’язниці Барселони.

 

Корреспондент.net згадує яскравий життєвий шлях Джона Макафі.

 

Дитячі травми

 

Макафі ріс неспокійною дитиною з батьком, котрий його бив і покінчив із життям, коли синові було 15 років, розповів AP засновник дослідницької компанії Cybersecurity Ventures Стів Морган, який працював над біографією підприємця.

 

У 1987 році Джон створив компанію McAfee Associates, яка стала одним із найбільших у світі виробників антивірусного програмного забезпечення. У 1994 році Макафі залишив компанію, а ще через кілька років повністю відійшов від її управління, продав свою частку і зайнявся інвестиціями в інші проекти.

 

У 2011 році компанія Intel купила McAfee за 7,68 мільярда доларів. Антивірусна програма досі носить ім’я свого творця, вона встановлена ​​більш ніж у 500 мільйонів користувачів.

 

Криптовалюта

 

До 2008 року статки Джона Макафі оцінювали у 100 мільйонів доларів, але через світову фінансову кризу і невдалі інвестиції, писала у 2009 році газета The New York Times, статки зменшилися до чотирьох мільйонів доларів.

 

 У 2010-і роки на тлі криптовалютного буму Макафі став самопроголошеним гуру криптовалюти, стверджуючи, що заробляє дві тисячі доларів за день. Влада США вважає, що Макафі і його команда обманювали інвесторів і за рахунок цього отримали 26 мільйонів доларів.

 

EPA

 

Проблеми із законом

 

У різні роки в Макафі, відомого своєю ексцентричною поведінкою, виникали проблеми із законом. У 2012 році поліція Белізу затримала його, щоб допитати у справі про вбивство Грегорі Віанта Фаулла, застреленого на острові, де жили обидва чоловіки. Після цього Макафі звинуватив уряд Белізу в переслідуванні; у поліції у відповідь сказали, що лише розслідують злочин. Тодішній прем’єр-міністр країни Дін Берроу назвав Макафі божевільним. У результаті поліція заявила, що не вважає Макафі підозрюваним. У 2019 суд у Флориді зобов’язав Макафі виплатити 25 мільйонів доларів спадкоємцям Фаулла, але той відмовився.

 

У 2012 році Макафі заарештували у Гватемалі за незаконний перетин кордону, після чого депортували в США. У 2015 році його затримали в Теннессі за керування автомобілем у стані сп’яніння.

 

У 2019 році Макафі розповів, що протягом восьми років з ідейних причин не платив податки. У тому ж році він виїхав зі США, щоб уникнути суду, і більшу частину часу проводив на яхті разом із дружиною, чотирма собаками, двома охоронцями і сімома працівниками. Він познайомився зі своєю дружиною Дженіс, перебуваючи в бігах, в той момент вона була секс-працівницею.

 

У 2018 році Макафі заявив, що є батьком як мінімум 47 дітей.

 

Самогубство

 

Макафі затримали 3 жовтня 2020 року в аеропорту Барселони, коли він збирався летіти до Стамбулу, після чого відправили під арешт. Бізнесмена затримали за запитом міністерства юстиції США, яке звинуватило його в ухилянні від сплати податків. За версією прокурорів штату Теннессі, які ведуть розслідування, у 2016-2018 роках Макафі не заплатив податки з доходу в розмірі 23 мільйони доларів, отриманого на просуванні криптовалюти, лекціях і продажу прав на історію свого життя для документального фільму. За цими звинуваченнями йому загрожувало до 30 років ув’язнення. Крім того, у Нью-Йорку його звинуватили в шахрайстві із криптовалютою і відмиванні грошей, за що бізнесменові загрожувало довічне ув’язнення. Макафі всі звинувачення заперечував.

 

Макафі у в’язниці / ЕPA

 

Бізнесмен наклав на себе руки в каталонській в’язниці через кілька годин після того, як Національна судова колегія Іспанії вирішила екстрадувати підприємця в США, де йому загрожувало тривале тюремне ув’язнення. Сам він говорив на судових слуханнях в Іспанії, що, повернувшись до США, проведе залишок життя у в’язниці. Макафі стверджував, що проти нього існує змова, а американська влада переслідує його з політичних мотивів. Суд у відповідь заявив, що не зміг це підтвердити. Захист міг оскаржити рішення суду протягом трьох днів.