В Україні витрати на опалення залежать від трьох факторів: погоди, енергоефективності будинку та тарифу постачальника. У січні українцям прийшли платіжки за грудень, які неприємно здивували розміром. Приміром, у Києві в середньому опалення квартири у 70 квадратів у листопаді коштувало 1582 грн, а за тепло у грудні потрібно заплатити вже 1876 грн (+18,5%).
Як повідомили у пресслужбі КМДА, така різниця у сумах пов’язана з похолоданням. У листопаді у середньому температура становила 4,8 градуса, а грудні – мінус 1,6 градуса. “Через таке зниження температури у грудні споживання тепла будинками збільшилося на 16%, а середньозважена вартість опалення склала 26,8 грн/м2. Тоді як у листопаді – 22,6 грн/м2”, – зазначають у відомстві.
Зазначимо, що тариф на опалення у Києві при цьому не змінювався. В енергоефективних будинках витрати на тепло можуть бути на 20% і навіть на 40% нижчі. Велика різниця пояснюється високими втратами в хрущовках.
Якщо в будинку встановити індивідуальний тепловий пункт, утеплити всю будівлю по периметру, комунікації, то можна платити значно менше.Коли перерахують тарифи на тепло?
До кінця опалювального сезону постачальники взяли на себе зобов’язання не переглядати вартість Гкал. Проте, ймовірно, 2022-го це все-таки доведеться зробити. В усьому винні історично високі ціни на газ. У таких обставинах постачальникам тимчасово виділяють компенсацію, продають за пільговими умовами газ українського видобутку. Проте наступного опалювального сезону, ймовірно, тарифи наблизять до економічно обґрунтованого рівня.
За різними оцінками, підвищення може становити близько 20%. Проте, все залежатиме від ситуації на світових енергетичних ринках