Низькі запаси газу в сховищах пояснюють тим, що процес закачування почався набагато пізніше і його не збільшують через високі ціни.
З початку сезону закачування в підземні сховища в травні надійшло лише 0,33 млрд куб. м газу.
“Зазвичай обсяг щомісячного закачування газу в українські ПСГ на початку сезону відносно низький. Переважно пікові навантаження спостерігаються в серпні-вересні, ближче до початку опалювального сезону. Крім того, в цьому році сезон закачування почався на 50 днів пізніше, ніж у минулому році”, – пояснюють в компанії.
На початок червня запаси в ПСГ становлять 15,5 млрд куб. м, що на 13% менше за торішні показники, але на 22% більше, ніж в середньому протягом останніх п’яти років.
При цьому іноземні трейдери зберігають в режимі “митний склад” 4,4 млрд куб. м газу. Це в 2,1 разу більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
“Ми почали сезон закачування в українські ПСГ в невисокому темпі. У травні ціни на газ досягали рекордних показників, і газові трейдери “тримають паузу” в очікуванні кращих цінових пропозицій для створення запасів”, – говорять в Укртрансгазі.
При цьому Україна почала опалювальний сезон з рекордними запасами газу в майже 28,5 млрд кубометрів.