Канада поклала на Іран повну відповідальність за аварію борту МАУ

Канада поклала на Іран повну відповідальність за аварію борту МАУ

Фото: twitter.com/Iranian_RCS

Канадські експерти підготували звіт про катастрофу літака МАУ в небі над Тегераном

У МЗС України схвалили звіт Канади і підкреслили, що Тегеран відповідальний за смерть 176 пасажирів збитого літака.

 

Уряд Канади опублікував звіт, який підтверджує, що іранська цивільна і військова влада несе повну відповідальність за аварію українського літака Boeing у небі над Тегераном у січні 2020 року, йдеться в заяві канадського керівництва, оприлюдненій у четвер, 24 червня.

 

Відзначається, що звіт Катастрофа рейсу PS752 Міжнародних авіаліній України: аналіз фактів був підготовлений спеціальною групою експертів і криміналістів, створеною у жовтні минулого року, які повинні були проаналізувати всю доступну їм інформацію про катастрофу.

 

“У доповіді підкреслюється безвідповідальність, некомпетентність і безглузде нехтування людським життям з боку іранської влади. У ньому також робиться висновок про те, що офіційна оцінка подій Іраном лицемірна, вводить в оману, поверхнева і навмисно ігнорує ключові фактори”, – заявили канадський прем’єр-міністр Джастін Трюдо і ряд членів його кабміну.

 

Згідно з доповіддю, Тегеран відстежував кілька цілей, але не міг відрізнити цивільні літаки від безпосередньої загрози. Крім того, після катастрофи іранська влада навмисно частково зачистила місце трагедії бульдозерами.

 

У Міністерстві закордонних справ України схвалили звіт канадських експертів і підкреслили, що Іран відповідальний за смерть 176 невинних людей, котрі перебували на борту збитого українського літака.

 

“Цей звіт підтверджує позицію України про наявність системних прорахунків в організації системи безпеки цивільної авіації в Ірані. Саме тому спроба звести причину трагедії до “помилкових” дій оператора ракетного підрозділу не витримує ніякої критики!” – відзначили в МЗС.

 

Нагадаємо, раніше Канада засудила Іран за нездатність провести розслідування у справі літака МАУ, за його ставлення до трагедії і за нездатність відповісти за неї.