МЗС РФ порадило росіянам не їхати до США через “високу небезпеку”

МЗС РФ порадило росіянам не їхати до США через високу небезпеку

Фото: mid.ru

Росіянам не радять їхати в США через “високу небезпеку”

У Росії заявили про “переслідування” росіян в Штатах і вказали на своїх громадян, які нібито потрапили “в жорна американського карального правосуддя”.

МЗС РФ заявило про “високу небезпеку” для своїх громадян під час поїздок до США і країн, що мають зі Штатами угоди про видачу. Про це повідомляє прес-служба російського міністерства в п’ятницю, 25 червня.

“Останнім часом на тлі загострення з вини США двосторонніх відносин подібне переслідування наших співгромадян набуло характеру справжнього полювання. Демонстративно ігноруючи юридичні механізми російсько-американського Договору 1999 року про взаємну правову допомогу у кримінальних справах, спецслужби і правоохоронні органи США використовують нечесні методи для стеження за росіянами, які виїхали в зарубіжні поїздки, а також для їхнього арешту або навіть відкритого захоплення у взаємодії із силовиками відповідних країн”, – сказано в повідомленні.

“Кожен громадянин Російської Федерації, котрий виїжджає за кордон, повинен повністю віддавати собі звіт в тому, що проти наших людей, незалежно від їхніх поглядів, застосовується свідомо упереджений підхід американської судово-пенітенціарної системи, що керується ксенофобським принципом “З Росії – значить винен”, – додали в МЗС РФ.

“Але обставини такі, що з урахуванням непередбачуваності поведінки американських правоохоронців, а також візової дискримінації, що практикується щодо росгромадян, з багатьох точок зору, краще утримуватися від поїздок в США і залежні від них треті країни, включаючи ті з них, які мають з Вашингтоном угоди про екстрадицію”, – стверджують в МЗС Росії.

Нарешті, в МЗС РФ зазначили, що за останні два роки за запитами США в різних європейських країнах “були схоплені близько 20 громадян Російської Федерації, а всього в жорна американського карального правосуддя потрапили понад 60 людей”.

Нагадаємо, що CША готують нові санкції проти Росії. Додаткові санкції введуть через отруєння Навального, але тільки коли США зможуть гарантувати, що вони спрямовані “на правильні цілі”.

Також РФ пригрозила США санкціями у відповідь. Якщо США введуть нові санкції проти Росії через отруєння Навального, РФ дасть “закономірну відповідь”, заявили в російському МЗС.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet