COVID-19 з лабораторії. Нові дані розвідки США

Троє співробітників китайського Інституту вірусології в Ухані важко хворіли в листопаді 2019 року, повідомила WSJ з посиланням на секретний звіт розвідки США.

 

З початку пандемії коронавірусу висловлювалося чимало гіпотез про походження нового вірусу. Багато фактів вказують на передачу інфекції від тварини до людини, але лабораторна теорія повністю не виключається.

 

Опублікований напередодні документ знову оживляє дебати про походження вірусу. У звіті розвідки США розповідає про китайських вчених, які сильно хворіли в листопаді 2019 року. Корреспондент.net розповідає подробиці.

 

 

Світ повинен зрозуміти, з чого почалася пандемія

 

Американська газета Wall Street Journal з посиланням на дані розвідки США повідомила, що не менше трьох вчених Уханьського інституту вірусології сильно хворіли в листопаді 2019 року. Їх симптоми схожі як із COVID-19, так і з грипом.

 

Видання вважає, що ця інформація може “додати ваги” до закликів щодо проведення більш масштабного розслідування походження коронавірусу.

 

Дані розвідки можуть бути “вкрай важливі”, оскільки члени однієї команди, які працювали з коронавірусами та іншими патогенами, одночасно потрапили в лікарню з однаковими симптомами незадовго до пандемії, підкреслює WSJ.

 

Опитані WSJ чинні та колишні офіційні особи, знайомі з розвідданими, висловили різні думки про їх переконливість.

 

Один співрозмовник видання зазначив, що потенційно інформація має велике значення, але потребує додаткового підтвердження. Інший підкреслив, що вона була отримана з різних джерел.

 

“Інформація, яку ми отримували з різних джерел, була чудової якості… Але там не говориться про те, чому саме вони захворіли”, – заявив співрозмовник газети.

 

Девід Ашер, який очолював у Держдепі спецгрупу, що займалася вивченням виникнення COVID-19 за минулої адміністрації президента, також вважає ці дані вкрай важливими.

 

“Я дуже сумніваюся, що три людини в особливо захищених умовах лабораторії, яка працює з коронавірусами, протягом тижня хворіють на ГРВІ, через що їм доводиться лягати в лікарню, і це ніяк не пов’язано з коронавірусом”, – сказав Ашер.

 

Інформація про те, що співробітники Уханьської лабораторії незадовго до початку пандемії скаржилися на схожі на COVID-19 симптоми, з’являлася і раніше. Однак не було деталей і уточнень про кількість хворих вчених.

 

Варто відзначити, що ці відомості з’явилися напередодні чергового засідання Всесвітньої організації охорони здоров’я на тему подальшого розслідування походження коронавірусу.

 

14 травня держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що США не задоволені дослідженням ВООЗ про поширення коронавірусу у світі, тому закликають продовжити роботу.

 

Нагадаємо, що в доповіді організації за підсумками поїздки експертів організації в Ухань у березні цього року говориться, що джерело коронавірусу не знайдено, але найбільш вірогідною версією називається передача вірусу від кажанів через проміжну тварину.

 

Світова наукова спільнота також схиляється до гіпотези, що вірус SARS-CoV-2 спочатку з’явився в популяції кажанів і передався людині через проміжного носія, імовірно, панголіна.

 

Газета Washington Post писала про заключний звіт ВООЗ: “Слідчі не проводили експертизу можливості витоку вірусу з лабораторії. Витоки пандемії залишаються незрозумілими. На всю справу кидає тінь і негласна сила китайської держави, яка прагне вплинути на результат”.

 

Міністерство закордонних справ Китаю у відповідь на запит WSJ про коментарі нових даних, відзначило: “США продовжують роздувати шум навколо теорії лабораторних витоків. Чи дійсно Вашингтон стурбований пошуком джерела хвороби, чи це спроба відвернути увагу?”.

 

Адміністрація президента США Джо Байдена відмовилася коментувати виданню розвіддані, зазначивши, що теорії походження пандемії повинні бути досліджені ВООЗ і міжнародними експертами.

 

Проте прес-секретар Ради національної безпеки повідомила, що в американського керівництва, “як і раніше, є серйозні питання про перші дні пандемії COVID-19, в тому числі про її походження в КНР”.

 

“Світ повинен зрозуміти, з чого почалася пандемія”. Це, за її словами, важливо для того, щоб уникнути криз у майбутньому”.

 

 

 

Новости от Корреспондент.net в Telegram. Подписывайтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet