Кулеба прогнозує “складні роки” українській ГТС

Кулеба прогнозує складні роки українській ГТС

Фото: Укртрансгаз

Кулеба знову розповів про непотрібність Північного потоку-2

Українська газотранспортна система опинилася під загрозою через будівництво Північного потоку-2, сенсу в якому немає, каже міністр.

Глава МЗС Дмитро Кулеба вважає, що на українську газотранспортну систему очікують кілька складних років. Про це він сказав в інтерв’ю угорському виданню Ceenergy News.

“Наступні кілька років будуть досить складними для газотранспортної системи України. Чинний транзитний договір з Газпромом передбачає резервування потужностей української ГТС до кінця 2024 року. Багато років Росія намагалася – і не змогла дискредитувати Україну як надійного транзитера газу. Зараз вона намагається обійти Україну”, – сказав Кулеба.

Він зазначив, що досі немає жодного пояснення, навіщо взагалі був потрібен ще один газопровід. Кулеба запевнив, що наявні газотранспортні потужності “покривали і повністю покривають не тільки діючий попит, а й експортні можливості Росії”.

“Ринкової потреби в Північному потоці-2 не було і немає, але є чіткі політичні цілі Росії: знецінити роль України в європейському транзиті газу і послабити нашу державу в її рішучій протидії російській агресії”, – сказав Кулеба.

Раніше глава МЗС назвав прийнятні для Києва умови запуску ПП-2: деокупація територій і гарантія енергетичної безпеки.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet