Мрія життя. Безос летить у космос на своїй ракеті

Мрія життя. Безос летить у космос на своїй ракеті

Фото: Getty

Безос відправляється в космос

Найбагатша людина планети готується змінитися після першого польоту в космос, який триватиме трохи більше десяти хвилин.

 

Космічна компанія Blue Origin, створена засновником Amazon Джефом Безосом, завершила онлайн-аукціон із продажу єдиного місця на перший пілотований суборбітальний політ у космос багаторазової системи New Shepard.

 

Переможець заплатить 28 мільйонів доларів за політ в одній капсулі із самим Безосом і його братом Марком. Для Blue Origin, конкурента SpaceX, це стане першим запуском людей у космос на висоту понад 100 кілометрів. Корреспондент.net розповідає подробиці.

 

 

Побачити Землю з космосу означає змінитися

 

Засновник Amazon Джефф Безос минулого тижня оголосив, що 20 липня вирушить у космос на створеному його компанією Blue Origin кораблі New Shepard. Разом із ним в космос полетить його молодший брат Марк Безос.

 

“Відтоді як мені виповнилося п’ять років, я мріяв про політ у космос. 20 липня я відправлюся в таку подорож разом із моїм братом. Найбільша пригода разом із моїм найкращим другом”, – повідомила найбагатша людина планети на своїй сторінці в Instagram.

 

Мільярдер також розповів, що ще, крім мрії з дитинства, ним рухає.

 

“Побачити Землю з космосу означає змінитися. Змінити своє ставлення до планети, до людства. У нас одна Земля. Я хочу полетіти в космос, тому що це те, про що я мріяв усе життя”, – додав Безос.

 

Корабель, створений компанією мільярдера, названо на честь астронавта Алана Шепарда, який у 1961 році здійснив суборбітальний політ і став першим американцем у космосі.

 

New Shepard також призначений для суборбітальних польотів. Його перший політ з екіпажем відбудеться 20 липня, до цього корабель стартував в автоматичному режимі 15 разів, піднімаючись над землею на висоту понад 100 кілометрів, де, як вважається, проходить так звана лінія Кармана, що розділяє атмосферу і космос.

 

Разом із Безосом полетить людина, яка за 28 мільйонів доларів купила на аукціоні квиток на New Shepard. Його ім’я стане відомо через два тижні, як і ім’я четвертого й останнього члена екіпажу першого оглядового пасажирського польоту New Shepard.

 

 

Усього в аукціоні, який тривав трохи менше місяця, взяли участь близько 7,6 тисячі осіб із 159 країн, повідомляє Blue Origin.

 

Відзначається, що виручена за квиток сума повністю буде перерахована організації Club for the Future, яку Blue Origin створила два роки тому для підготовки молодих кваліфікованих фахівців в області космонавтики й інженерії.

 

Компанія Безоса веде розробку багаторазової суборбітальної системи New Shepard із 2006 року. Перший політ New Shepard відбувся у 2015 році, але благополучно повернути прискорювач вдалося із другої спроби.

 

Космічна система складається з багаторазової ракети-носія і пасажирської капсули, розрахованої на шість осіб.

 

 

Ракета піднімає капсулу вище лінії Кармана, щоб подарувати пасажирам кілька хвилин перебування в невагомості і рідкісну можливість поглянути на Землю з цієї висоти, перш ніж капсула на парашутах опуститься назад на поверхню Землі. Політ триватиме близько 15 хвилин.

 

Примітно, що ракета робить реактивну посадку, завдяки чому її можна використовувати повторно, як і капсулу.

 

Одним із найбільш помітних успіхів Blue Origin – це поставка експериментальних ракетних двигунів BE-4 на замовлення United Launch Alliance, підрядника NASA. Два BE-4 будуть використовувати в першій ступені майбутньої ракети Vulcan замість російських РД-180.

 

Двигун BE-4 працює на кисні і метані і має потужність 75 тисяч кінських сил, повідомляє Space News. Він розроблений Blue Origin з певною фінансовою допомогою United Launch Alliance.

 

Відзначимо, що United Launch Alliance зобов’язана здійснити запуск у 2021 році, якщо розраховує поборотися за два контракти з Космічними силами США (U.S. Space Force) на доставку десятків супутників для національної безпеки у 2022-2027 роках.