Apple представила iOS 15 на WWDC 2021. Що нового

Apple представила iOS 15 на WWDC 2021. Що нового

Фото: Apple

Нові функції iOS 15

Нова операційна система отримає низку поліпшень, спрямованих як на збереження персональних даних користувачів, так і на підвищення функціональності iPhone.

Компанія Apple в перший день щорічної Всесвітньої конференції розробників (WWDC) анонсувала нові операційні системи для своїх пристроїв – iPhone, iPad, Watch і Mac. Вихід фінальних версій iOS 15, iPadOS 15, watchOS 8.0 і macOS Monterey очікується восени 2021 року. Корреспондент.net розповідає подробиці.

 

Що зміниться в iOS 15

Попередня версія iOS 15 вже стала доступна для розробників-учасників програми Apple Developer Program. Публічна бета-версія iOS стане доступна користувачам наступного місяця.

Реліз стабільної версії iOS 15 стане доступний для простих користувачів восени 2021 року як безкоштовне оновлення для iPhone 6s і новіших моделей.

iOS 15

 •     FaceTime

Завдяки функції SharePlay користувачі айфонів, айпадів і маків зможуть разом під час дзвінка по FaceTime дивитися тіктоки, серіали і стрім, а також слухати музику (зображення можна вивести на Apple TV). Учасники бесіди зможуть управляти контентом: ставити його на паузу, перемикати і перемотувати.

В Apple зазначили, що хотіли зробити спілкування в FaceTime більш природним. Для цього вони:

1. Додали портретний режим, який фокусується на обличчі і розмиває фон

2. Додали просторове аудіо в групові дзвінки (також з’явиться на маках і Apple TV) і режим сітки, в якому видно всіх співрозмовників відразу. Голоси співрозмовників будуть звучати так, ніби вони перебувають з вами в одному приміщенні. Причому їхня позиція у віртуальній кімнаті відповідає їхній позиції на екрані щодо інших учасників чату

3. Навчилися в режимі реального часу вичищати сторонні шуми, залишаючи тільки голос. В цьому режимі співрозмовник не почує пилосос

4. Додали можливість користуватися сервісом на Android і Windows у веб-браузері (знадобиться посилання на відеочат)

iOS 15

 •     Focus

Новий режим роботи повідомлень за допомогою штучного інтелекту розподіляє їх в спеціальні групи, спостерігаючи за поведінкою користувача. iOS розуміє, де перебуває власник, наприклад вдома чи на роботі, і включає потрібний режим повідомлень.

Так, в робочий час буде приходити більше сповіщень від колег і менше від сім’ї і друзів, а перед сном – навпаки.

Режим Не турбувати тепер став статусом в iMessage. Про нього будуть повідомлені співрозмовники. Але в разі необхідності можна відправити важливе повідомлення, яке зможе обійти цей режим.

З’явилася можливість об’єднувати деякі повідомлення і отримувати їх у вигляді дайджесту в певний час дня (Summary).

На текстових повідомленнях стануть відображатися фотографії контактів, самі оповіщення стали більшими.

iOS 15

Нейромережі iOS 15 навчилися розпізнавати літери і цифри на фотографіях і конвертувати їх в текст. Наприклад, тепер можна не переписувати номер з аркушів, щоб зателефонувати. Правда функція поки не працює з українською або російською мовою.

iOS 15

 •     Spotlight

Тепер в пошуковому рядку фотогалереї можна вбити “Майдан Незалежності”, і система автоматично видасть все, що пов’язано з цим місцем на пристрої.

 •     Спогади

Функція автоматичного створення роликів про події, явища, людей або вихованців тепер буде вибирати музику з Apple Music.

 •     Wallet

В iOS 15 можна зберігати цифрові версії ключів від будинку, автомобіля, роботи або номера готелю. У деяких країнах також буде можливість зберігання документів, таких як паспорт або водійські права.

 •     Погода

Новий дизайн з картами в широкій роздільній здатності і з новими анімаціями покликаний краще сприймати погоду за вікном.

iOS 15

 •     Apple Maps

Навігатор в оновленій системі буде працювати не тільки для автомобілів, але і для пішоходів. iOS 15 попередить про необхідність вийти з громадського транспорту при наближенні до вашої зупинці.

 •     Здоров’я

Додаток дозволить оцінювати ризик падіння людини, аналізуючи за допомогою вбудованих в iPhone датчиків стиль ходьби користувача. Також з’являться поради щодо поліпшення координації рухів.

І ще про iOS 15:

 •     дозволить приховувати IP при використанні пошти
 •     локатор допоможе знайти загублені AirPods Pro і AirPods Max або попередить про забуті навушники
 •     за допомогою Swift Playgrounds можна написати свій додаток прямо на iPhone або iPad
 •     новий розділ App Privacy Report в Налаштуваннях – в ньому користувачі зможуть подивитися детальну інформацію про те, які дані збирають встановлені сторонні додатки
 •     Siri тепер може виконувати команди без підключення до інтернету: відкрити фото, календар, включити авіарежим, встановити таймер і інші системні функції
 •     програма “цифрової спадщини” для передачі свого акаунта в спадок

Які пристрої отримають iOS 15:

iOS 15

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet