Байден назвав перешкоду на шляху України до НАТО

Байден назвав перешкоду на шляху України до НАТО

Президент США Джо Байден

Конфлікт на Донбасі не виключає можливості вступу до НАТО, запевнив американський лідер.

 

Вступ України до Північноатлантичного альянсу залежить від її боротьби з корупцією, заявив у понеділок, 14 червня, президент США Джо Байден під час брифінгу за підсумками саміту НАТО.

 

“Чи буде Україна частиною НАТО, залежить не від мене, а від всього союзу, але я знаю одне, необхідно переконати, і це нелегко”, – зазначив глава Білого дому.

 

При цьому Байден уточнив, що перешкодою Києва на шляху членства є корупція, але не війна на Донбасі.

 

“Потрібно позбутися корупції, відповідати іншим вимогам, які пред’являються, виконати ПДЧ. Я думаю, що тут поки що не зрозуміло, яка ситуація”, – сказав він.

 

Водночас американський лідер пообіцяв, що США робитимуть “усе можливе, щоб Україна могла чинити опір фізичній агресії РФ”, і підтвердив підтримку її суверенітету та територіальної цілісності.

 

Нагадаємо, напередодні саміт НАТО підтвердив обіцянку ПДЧ Україні. Для отримання членства в Альянсі Київ повинен просуватися вперед на шляху реформ, відзначили учасники зустрічі.

 

Глава Української держави Володимир Зеленський подякував НАТО за перспективу членства і водночас дорікнув членам Альянсу за відсутність конкретних термінів щодо наступних кроків для досягнення мети.