Дельта вирує. Проблема з COVID у Росії

Дельта вирує. Проблема з COVID у Росії

Фото: Sciense

Коронавірус у Росії

У Москві і Санкт-Петербурзі почала різко зростати кількість хворих на коронавірус і госпіталізацій. Стрибок хвороб пов’язують з новим штамом інфекції, який витіснив інші.

 

Росія сильно страждає від “індійського” штаму коронавірусу. Тільки в Москві госпіталізація важких хворих у ковідні стаціонари зросла на 70%. За офіційними даними, швидке зростання виявлених заражень розпочалося 8 червня. 18 червня у Москві зареєстрували абсолютний максимум нових випадків коронавірусу – захворіли за добу 9056 осіб. Як випливає з даних оперативного штабу, до цього найбільше число нових випадків хворби було 24 грудня минулого року – 8203. Зростання захворюваності відзначено і в Петербурзі.

 

Загальний приріст хворих у країні становить 17 262 людини, одужали 10 954 особи. За добу в Росії підтверджено найбільше з 18 березня число смертей пацієнтів із коронавірусом – 453 людини.

 

Штам Дельта

 

Таку ситуацію пов’язують з “індійським” штамом, який ВООЗ, щоправда, зараз уже класифікує не за географічною ознакою, а як штам дельта. Аналіз генома поширених у Росії типів коронавірусу показує, що з квітня дельта стрімко завойовує позиції, витісняючи інші варіанти, в тому числі “британський” (альфа) штам, що почав було поширюватися.

 

Мер Москви Сергій Собянін повідомив, що у 89,3% москвичів, хворих на COVID-19, виявили штам коронавірусу дельта.

 

Дельта заразніша, ніж інші штами коронавірусу. Британські дослідження показують, що новий штам як мінімум на 40% більш заразний, ніж альфа. Як пояснює Костянтин Лебединський, президент російської Федерації анестезіологів і реаніматологів, на практиці це означає більшу кількість важких випадків, які потребують екстреної допомоги та реанімації.

 

“Поки що ми радикальної зміни перебігу цієї хвороби не бачимо. Але число важких хворих зростає через те, що зростає загальне число хворих. Чим більше хворих – тим більше “важких”. Ця закономірність очевидна”. У Петербурзі, де працює Лебединський, навантаження на реанімаційні відділення вже дуже відчутне.

 

А з вакцинацією що?

 

При цьому серед хворих трапляються і вакциновані. Повідомлення про підтверджені випадки ковіда після повністю завершеної вакцинації почали надходити з квітня – тоді ж, коли дельта-варіант почав витісняти інші штами. Однак більшість описаних захворювань неважкі і не потребували госпіталізації.

 

“Ми бачимо, що вакциновані завжди хворіють легше, ніж невакциновані, і одужують швидше”, – робить висновок молекулярний біолог Олена Макарова.

 

Влада пропонує росіянам уникати людних місць і вакцинуватися, вакцинуватися, вакцинуватися.

 

Що будуть робити

 

У Москві і Петербурзі вже посилили карантин. Департамент охорони здоров’я Москви повідомив, що тимчасово для безпеки пацієнтів заборонив надавати планову медичну допомогу, наприклад, операції, людям, які не зробили щеплення від коронавірусу перед госпіталізацією.

 

Нові правила не стосуються пацієнтів з онкологічними та гематологічними захворюваннями, а також пацієнтів із протипоказаннями до щеплення.

 

Крім того, у Москві з 19 червня організують точки громадського харчування, вільні від Covid-19. Про це повідомив у своєму блозі мер Сергій Собянін. Вхід до ресторанів буде за QR-кодом вакцинації, що отримується на Держпослугах. Цей експеримент почнеться в одному-двох десятках ресторанів – поки що невідомо, яких саме. Він зазначив, що діти зможуть відвідувати ресторани, якщо вони разом із вакцинованими батьками.

 

З 18 червня масові заходи у столиці будуть обмежені до тисячі осіб. Театри та кіно продовжать працювати.

 

Чинні обмеження мер продовжив до 29 червня. Ігрові кімнати, дитячі майданчики та альтанки в парках, зоопарки і фудкорти поки що будуть закриті. Виняток зроблено для лавок у парках. Продовжує діяти заборона на роботу барів, клубів і караоке із 23-ої до 6 години ранку – проте в указі мера сказано, що нічна робота можлива за наявності у всіх відвідувачів (крім тих, які не досягли 18 років) сертифіката про отримання другого компонента вакцини.