Дуда нагородив українців за допомогу полякам

Дуда нагородив українців за допомогу полякам

Фото: prezydent.pl

У Польщі пройшла церемонія нагородження за допомогу полякам у ХХ столітті

Громадяни України Петро і Марія Базелюк, а також Петро Грудзевич отримали медалі Virtus et Fraternitas з рук польського лідера.

 

Президент Польщі Анджей Дуда в середу, 2 червня, нагородив медалями Virtus et Fraternitas дев’ять осіб із п’яти країн, включаючи Україну, які допомагали полякам у ХХ столітті. Про це інформувала прес-служба глави Польської Республіки.

 

Так, серед нагороджених троє українців. Петро і Марія Базелюк отримали медалі за те, що під час війни переховували на Волині сім’ю поляків Слоєвських із Гути Степанської.

 

Громадянин України Петро Грудзевич нагороджений за те, що в 1986 році виступив проти радянських чиновників, відмовившись зняти хрест із могили солдатів польської армії, які загинули в бою проти більшовиків у 1920 році, за що йому загрожувало суворе дисциплінарне покарання.

 

Також нагород удостоїлися громадяни Чехії, Румунії, Словаччини та Угорщини.

 

“Для мене це емоційний момент, момент, коли можна подякувати тим, хто вмів виявляти доброчесність і братство у важкі часи, навіть таким скромним чином”, – сказав Дуда під час церемонії, яка пройшла у президентському палаці.