Хмельницька АЕС відключила другий енергоблок

Хмельницька АЕС відключила другий енергоблок

Фото: xaec.org.ua

Перший і другий енергоблоки ХАЕС

Причиною стало відключення двох турбоживильних насосів. Подію класифіковано як несуттєву для безпеки.

 

Другий енергоблок Хмельницької АЕС був відключений від енергомережі ввечері у п’ятницю, 18 червня, через припинення роботи двох турбоживильних насосів, повідомив інформаційний центр ХАЕС.

 

“18 червня 2021 року енергоблок №2 працював стабільно на потужності 1005 МВт. О 19 год 27 хвилин, через відключення 2-х турбоживильних насосів, енергоблок №2 відключено від енергомережі”, – уточнили в центрі.

 

Зазначено, що реакторна установка переведена у стан “гарячий зупин”, параметри першого і другого контурів номінальні. Також продовжують працювати чотири головні циркуляційні насоси.

 

Відзначається, що канали систем безпеки в роботу не запускалися і знаходяться в черговому режимі, а за міжнародною шкалою INES подію попередньо класифіковано як несуттєву для безпеки.

 

“Радіаційний стан на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах не зазнавав змін, знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень”, – повідомили на ХАЕС.

 

Раніше в червні у зв’язку з балансовими обмеженнями в енергосистемі був розвантажений, відключений від енергосистеми України і виведений у холодний резерв четвертий енергоблок Запорізької АЕС.