Як я не став українським агентом в Сочі

Як я не став українським агентом в Сочі

Мій шлях з Німеччини на Всесвітній фестиваль у Росію заслуговує окремої розповіді.

Коротко це виглядало так. Друзі проводили мене до Дрездена на машині, потім я сів на автобус. Квиток до Вроцлава коштував € 22.98. Там мене чекав попутний автомобіль, власник якого люб’язно погодився підвезти мене за цілком розумну ціну до Калінінграда, звідки я потім полетів до Москви, і далі в Адлер. Це летовище російського курорту Сочі.

Подорож вийшла цілком спокійною, за винятком того, що почала відбуватися зі мною вже на польсько-російському кордоні.

Коли польський прикордонник дізнався, що я їду на Всесвітній фестиваль молоді, він ретельно переписав всі мої дані і навіть уточнив, чи буду я користуватися моїм телефонним номером при знаходженні в Росії. Навіщо він це зробив, стало зрозуміло пізніше.

Росія здивувала мене повсюдною чистотою, дружелюбністю і відмінним сервісом в аеропортах. В Адлері мене та інших гостей фестивалю зустрічали спеціально призначені люди, які проводили до готелю в парку «Сіріус» і допомогли там розміститися.

Ціни на багато товарів і послуг набагато менше, ніж в Європі. Сам фестиваль в Сочі викликав стільки захоплення і емоцій, що я зараз просто не можу відразу викласти всі свої враження і відчуття. Потрібен час, щоб це зробити.

Питання в іншому. На другий день моєї присутності пролунав дзвінок по WhatsApp і чоловічий голос німецькою мовою з якимось чужорідним акцентом поцікавився, чи не хочу я заробити.

Звичайно, я здивувався і поцікавився, що треба робити. У відповідь почув, що на деяких заходах, яких саме, мені скажуть, треба буде кілька разів прокричати про війну, яку Росія розв’язала проти України, і тримати в руках плакат, з текстом, що мені дадуть. Пообіцяли заплатити €330. Якщо «усе буде нормально», сказав голос, то далі стануть платити по €450.

Коли я відмовився, мені стали загрожувати неприємностями на зворотному шляху при перетині польського кордону.

Тому я повертався додому через Стамбул.

Виходить, що польські прикордонники працюють разом з українськими спецслужбами, які хотіли організувати провокації на Всесвітньому фестивалі молоді, який не має ніякого відношення до політики, а тільки розвиває дружбу між народами.

До речі, за весь час перебування там я жодного разу не бачив якихось проукраїнських акцій. Хоча деякі з моїх друзів також сказали, що їм надходили такі дзвінки.

Переклад з німецької

0 0 голосів
Рейтинг статьи
Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x