ЄС застерігає Україну від необдуманого оподаткування

ЄС застерігає Україну від необдуманого оподаткування

Фото: Getty Images

Підвищення податків може ускладнити економічну ситуацію в Україні – ЗМІ

Інвесторам в Україні доводиться настільки складно в цих умовах, що вони змушені згортати проекти і залишати країну, пише The Brussels Times.

 

Необдумане оподаткування в Україні може не тільки спустошити скарбницю і відлякати інвесторів, але й зіграти на руку Росії. Про це в п’ятницю, 11 червня, йдеться в матеріалі The Brussels Times.

 

“На зміну боротьбі з корупцією приходить боротьба з великим і середнім бізнесом, паритетне оподаткування замінюється посиленням податкового навантаження, судова система, як зазначила ПАРЄ, замінюється рішеннями апарату президента і чиновників. Кошти Заходу, виділені на боротьбу з COVID-19, як і раніше, використовуються не за призначенням з присмаком корупції. І все це відбувається в країні, яка дає відсіч агресору на її східному кордоні”, – пише видання.

 

У статті згадується законопроект №5600, який, на думку експертів, може перетворити Україну на податкового рекордсмена.

 

“Можна згадати випадок з TIU, канадською компанією з виробництва зеленої енергії. Керівництво TIU інвестувало понад $ 65 млн в Україні, побудувавши чотири електростанції на сонячній енергії, перш ніж вона стала жертвою рейдерської атаки. Кульмінацією дії уряду з введення масових обмежень для бізнесу стала податкова реформа, яку український парламент готується прийняти. Якщо податковий закон, представлений у місцевий парламент минулого тижня, буде прийнятий, комбіноване оподаткування підприємств може бути найвищим у світі”, – заявило видання.

 

Таке непродумане оподаткування тільки спустошить скарбницю, що зіграє на руку Росії, вважають автори матеріалу.

 

“Чи розуміють це в Україні ті, хто звертається за допомогою до Заходу? За ідеєю, вони повинні насамперед допомогти собі. Тому що економіка, ослаблена бойовими діями, стане ще слабшою. Зусиллями українських чиновників інтеграція української та європейської економік буде зведена до нуля”, – пише The Brussels Times.

 

У статті зазначається, що ЄС уважно оцінює досягнення і рішення своїх потенційних членів у зміцненні їхньої власної економіки, скороченні безробіття, підвищенні прозорості і стабільності в оподаткуванні, захисті місцевих й іноземних інвесторів, а також вживає заходів проти корупції.

 

“Поки Захід спостерігає, як Україна рухається в протилежному напрямку, а ми б вважали за краще побачити якісь реальні і законні кроки з декриміналізації українського суспільства і його чиновників”, – резюмує видання.

 

 

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet