Коронавірус потрапив до США в грудні 2019 року – вчені

Коронавірус потрапив до США в грудні 2019 року - вчені

Фото: pixabay.com

Деякі американці заразилися COVID-19 ще в грудні минулого року

Низький рівень захворюваності в країні існував ще до того, як стало широко відомо про епідемію.

Вчені з Національного інституту здоров’я США (NIH) виявили, що COVID-19 був присутній в зразках крові пацієнтів щонайменше на момент 7 січня 2020 року. Це дозволяє припустити, що вірус циркулював в країні вже наприкінці грудня 2019 року, повідомляє портал Axios.

Зазначається, що після обробки понад 24 тисяч зразків крові, взятих в 50 штатах, які датуються періодом до 18 березня 2020 року, антитіла до вірусу SARS-CoV-2 були знайдені в дев’яти зразках (з Іллінойса, Міссісіпі, Массачусетса, Пенсільванії і Вісконсина).

При цьому антитіла не виявили в зразках з Нью-Йорка або Сіетла, які стали вогнищами епідемії.

Як уточнила співавтор дослідження Шері Шуллі, аналіз не говорить в цілому про походження вірусу – експерти не з’ясовували в осіб, які здали зразки, чи виїжджали вони з США або контактували з людьми, які подорожували за межами країни.

Вважається, що осередком поширення коронавірусу став китайський Ухань в кінці 2019 року. Однак досі незрозуміло, як саме вірус потрапив до людини.

За інформацією порталу Worldometers, США перебувають на першому місці в світі за загальною кількістю заражень і кількістю смертей від коронавірусу. Зараз в країні зафіксовано 34,3 мільйона випадків COVID-19 і більше 615,7 тисячі смертей.

Раніше американські вчені заявили, що знайшли докази штучного походження коронавірусу.

Вчені з’ясували, хто ризикує повторно заразитися COVID


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet