Мінфін провів рекордний аукціон ОВДП

Мінфін провів рекордний аукціон ОВДП

Фото: telegraf.com.ua

У Мінфіні повідомили про успішний аукціон ОВДП

З початку року це був найбільший аукціон облігацій внутрішньої держпозики – вдалося залучити 19 мільярдів.

 

Міністерство фінансів у вівторок, 8 червня, провело аукціон із продажу облігацій внутрішньої держпозики, на якому залучило до держбюджету 19,1 млрд грн, що є рекордним аукціоном ОВДП цього року, повідомляє прес-служба Мінфіну.

 

Відзначається, що інвесторам запропонували шість випусків цінних паперів у гривні й один випуск у доларах США.

 

“Термін обігу пропонованих державних облігацій у гривні – 6 місяців, 1 рік, 1,5 року, 2 роки, 3 роки і 5 років. Термін обігу облігацій, запропонованих у доларах США, становить 1 рік.

 

Від розміщення державних цінних паперів у національній валюті в державний бюджет було залучено 14,161 млрд гривень”, – йдеться в повідомленні.

 

При цьому середньозважена прибутковість 6-місячних ОВДП становила 8,99%, 1-річних – 11,19%, 1,5-річних – 11,30%, 2-річних – 12,05%, 3-річних – 12 30%.

 

“Уперше цього року Мінфін випустив новий довгостроковий інструмент із погашенням у травні 2026 року, попит на який перевищив пропозицію більш ніж удвічі.

 

Середньозважена дохідність нового 5-річного паперу становить 12,52%”, – заявили в Мінфіні.

 

Водночас від розміщення номінованих в іноземній валюті ОВДП залучили 182 млн дол. Середньозважена ставка прибутковості за 1-річними ОВДП у доларах США становила 3,70%.