“Ми змушені виходити на вулиці”: заступник начальника обласного ТЦК розповів про труднощі мобілізації в Україні

“Ми змушені виходити на вулиці”: заступник начальника обласного ТЦК розповів про труднощі мобілізації в Україні

Завдання з виконання мобілізаційного плану на Прикарпатті реалізується не в повному обсязі. У працівників ТЦК та СП виникають труднощі, головною з яких є викривлене сприйняття їхньої роботи суспільством – до цього активно докладають руку спецслужби країни-агресора РФ.

Про це сказав заступник начальника Івано-Франківського обласного територіального центру комплектування і соціальної підтримки, начальник сектору мобілізаційно-оборонної роботи Роман Боднар. Він зазначив, що більшість військовозобов’язаних, які були готові захищати державу добровільно, вже пішли на фронт у перший рік повномасштабного вторгнення.

Відтоді ТЦК доводиться працювати з громадянами, які прагнуть ухилитися від мобілізації. У звʼязку з цим на Івано-Франківщині періодично змінюються підходи до залучення військовозобовʼязаних до війська. Органи місцевого самоврядування, які, відповідно до закону, повинні здійснювати їх оповіщення, не виконують це завдання, а часом і відверто його саботують.

“Щоб поповнити частини, які зараз виконують бойові завдання на передовій, ми вимушені виходити на вулиці і здійснювати заходи оповіщення своїми силами”, – каже Боднар.

Найчастіше люди, які ухиляються від мобілізації, закидають працівникам ТЦК те, що ті самі нібито є ухилянтами і мають йти на війну. Проте в Івано-Франківському обласному ТЦК та СП 70% військовослужбовців (а якщо говорити про роту охорони, то і всі 90%) – це військові, повернені з бойових частин. Вони проходили військову службу і стали непридатними або внаслідок набутих там захворювань, або через поранення.

Решта – це переважно жінки і представники старшого покоління. Жінок також намагалися залучати до заходів оповіщення військовозобовʼязаних, проте у відповідь було або ігнорування, або провокативні дії.

“Є момент того, що поряд з фізіологічною травмою, обмежено придатні до військової служби часто мають і душевні рани. І коли людину, яка пройшла нелегкий бойовий шлях, у тиловому місті цивільні будуть “посилати на фронт”, звичайно, у відповідь виникає агресія. Ми такі моменти з боку наших працівників присікаємо. З іншого боку, це доводить, що в ТЦК працюють ніякі не ухилянти”, – зазначив Боднар.

Зараз в обласному ТЦК змушені 70-80% особового складу залучати до мобілізаційних заходів. Це крайня міра, яка не приносить їм жодної радості чи матеріальної вигоди.

“Це зайва робота, яку не мав би робити ТЦК. Ще рік тому цього завдання в нашому положенні не було. Повторюся, цим мали б займатися органи місцевого самоврядування та керівники підприємств, установ, організацій. Але і влада на місцях, і начальники в спілці з підлеглими шукають шляхи ухилення від призову. І зараз це їм вдається через неповну відповідність законодавства. Це реалії сьогодення, які, маю надію, зміняться після ухвалення закону про мобілізацію”, – резюмував заступник начальник центру комплектування.

0 0 голосів
Рейтинг статьи
Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x