NASA готує дві місії на Венеру

NASA готує дві місії на Венеру

Вчені ближче вивчать Венеру

Місії з вивчення найближчого сусіда-планети Землі стануть першими з 1978 року. На їх підготовку витратять близько 1 млрд доларів.

 

Американське Національне космічне агентство NASA у 2028-2030 роках відправить дві місії для вивчення планети Венера – DAVINCI+ і VERITAS. Про це в середу, 2 червня, повідомила прес-служба NASA.

 

Відзначається, що польоти до найближчого сусіда-планети Землі здійснять, щоб зрозуміти, “як Венера стала світом, схожим на пекло, коли у неї є стільки характеристик, схожих із характеристиками Землі”.

 

Так, у рамках DAVINCI+ вчені планують вивчити склад атмосфери Венери, щоб визначити, як вона сформувалася і розвивалася, а також щоб з’ясувати, чи був колись на планеті океан.

 

Під час місії VERITAS співробітники NASA мають намір створити карту поверхні Венери, щоб вивчити геологічну історію планети, а також встановити причини, з яких Венера розвивалася не так, як Земля.

 

Як повідомляється, на підготовку до двох польотів на Венеру, які стануть першими за останні 50 років, агентство виділить близько мільярда доларів.

 

Нагадаємо, у жовтні минулого року вчені виявили на Венері нову ознаку існування життя – найпростішу амінокислоту гліцин, яка є будівельним матеріалом для білкової форми життя.