Незважаючи на Спутник. У Росії бушує коронавірус

Незважаючи на Спутник. У Росії бушує коронавірус

Коронавірус у Росії

У Росії зареєстровано найбільшу кількість нових випадків зараження коронавірусом за останні три місяці.

 

У Росії черговий спалах коронавірусу. Найгірша ситуація у Москві, де вперше за рік навіть пішли на введення обмежувальних заходів. 12 червня у столиці зафіксували 6701 новий випадок коронавірусу – це рекордний добовий приріст з кінця 2020 року. 13 червня цей показник виріс ще на тисячу – до 7704 випадків.

 

У країні вже заговорили про нові штами інфекції, при цьому Санкт-Петербург вільно приймає матчі ЄВРО-2020.

 

Обмеження у Москві

 

Мер Москви Сергій Собянін визнав сплеск пандемії у столиці і сказав, що пік припаде на перші літні місяці, а захворюваність могла вирости через нові штами: “Думали, що весняний пік пандемії припаде на квітень-травень, як минулого року, насправді він припав на червень-липень місяць, і цей пік досить високий”.

 

Із 15 по 19 червня московський мер оголосив у місті неробочі дні. За його словами, близько половини жителів Москви вже отримали імунітет від коронавірусу, але хвороба у москвичів стала протікати важче, і багато хворих перебувають на штучній вентиляції легенів у реанімації.

 

EPA

 

Проблеми з вакцинацією

 

Здавалося б, Росія сама виробляє вакцину Спутник V, але багато росіян просто відмовляються робити щеплення.

 

Низькі темпи вакцинації від коронавірусу минулого тижня на Петербурзькому економічному форумі визнавав і президент Володимир Путін. Там же, на полях форуму, востаннє звучали дані про число осіб, які зробили щеплення від COVID-19. Мурашко говорив, що перший компонент вакцини отримали близько 18 млн осіб – тобто приблизно 12% населення Росії.

 

У Москві Собянін як тільки не агітував людей робити щеплення. Але в підсумку визнав, що, незважаючи на безкоштовну вакцинацію і такі приманки, як сертифікати на покупки для пенсіонерів, які бажають пройти вакцинацію, частка щеплених у Москві менша, ніж у будь-якому іншому європейському місті – наприкінці травня з понад 12 млн москвичів щеплення зробили тільки 1,5 млн осіб, а в центрах вакцинації порожньо, охочих щепитися немає.

 

Плюс росіяни не особливо дотримуються маскового режиму. “Насамперед населення має пам’ятати про те, що захист є колективним, і формування саме колективного імунітету є основою для блокування поширення. Це перше. Друге – це дотримання маскового режиму і дистанціювання, обмежувальних заходів усіх, до набуття саме колективного імунітету”, – сказав міністр охорони здоров’я Росії Михайло Мурашко.

 

ЄВРО-2020

 

При цьому в Росії проходить чемпіонат Європи з футболу. Санкт-Петербург прийме цілих 7 матчів ЄВРО, більше тільки Лондон.

 

Стадіон у Санкт-Петербурзі / ЕРА

 

Крім стадіону, вболівальники можуть зібратися у великій фан-зоні на Конюшенній площі. Туди допускають 5 тисяч осіб – цю цифру визначив Росспоживнагляд. Якщо людей буде дуже багато, їх відправлять в іншу фан-зону біля палацу спорту Ювілейний.

 

Петербурзький новинний портал Фонтанка навів слова медсестри однієї з петербурзьких клінік, яка сама нещодавно заразилася коронавірусом. Вона не робила щеплення, її сумніви зросли у зв’язку з тим, що з коронавірусом потрапляють до лікарень і багато щеплених людей. Медсестра з тривогою дивиться на футбольне свято: “Зовсім задихнемося із цим Євро”.