Нічний спорт. Чому краще тренуватися ввечері

Нічний спорт. Чому краще тренуватися ввечері

Заняття спортом ввечері корисніші?

Згідно з результатами нового дослідження, вечірні вправи, можливо, є найефективнішими для покращення метаболічного здоров’я.

 

Ви помічали, що бачите одних і тих самих осіб, які бігають по тротуару вранці, і одних і тих самих осіб, які займаються на тренажерах вечорами. Якщо ви раніше ніколи не замислювалися над вибором часу для фізичних вправ, наука, можливо, змусить вас переглянути те, в який час дня вам краще займатися спортом. Згідно з результатами нового дослідження, вечірні заняття спортом можуть виявитися ефективнішими для покращення метаболічного здоров’я в порівнянні з ранковими. 

 

 

Дослідження

 

Під час дослідження вчені проаналізували показники чоловіків, які мали зайву вагу і дотримувалися дієти з високим вмістом жирів. Вони з’ясували, що тим чоловікам, які тренувалися вечорами, такі заняття приносили більше користі, допомагали їм пом’якшувати небажані ефекти жирної дієти, якої вони дотримувалися.

 

Водночас важливо відзначити, що під час цього дослідження вчені не аналізували дані тих, у кого немає зайвої ваги, і не перевіряли, який вплив на їх здоров’я мали тренування в різний час доби, результати цього дослідження – доволі цікаве відкриття, яке підтверджує гіпотезу, що час тренувань має значення.

 

Як пише New York Times, усі наші тканини мають молекулярний годинник, який координує біологічні системи, змушує вміст цукру в крові підвищуватися та знижуватися в різний час доби і контролює наше відчуття голоду, швидкість серцебиття, температуру тіла, сон, експресію генів, силу м’язів, ділення клітин, витрати енергії та інші процеси.

 

Точний механізм роботи цього внутрішнього годинника поки до кінця не вивчено, але вчені мають таку думку, що він відіграє дуже важливу роль, коли мова заходить про сигнали, що виникають всередині нашого організму і які отримуємо ззовні. Крім того, що вони дозволяють синхронізувати рівень освітленості і сну, вони також, імовірно, налаштовуються на наш режим прийому їжі, тобто те, що і коли ми їмо, безпосередньо впливає на наше здоров’я та метаболізм.

 

EPA

 

 

Є винятки

 

Втім, вердикт щодо того, в який час доби найкорисніше тренуватися, неостаточний. Згідно з результатами деяких досліджень, ранкові тренування – до сніданку – найкраще допомагають спалювати жир, тоді як інші дослідження показують, що ранкові тренування насправді порушують механізм контролю рівня цукру в крові, а пізніші тренування дозволяють згладити різкі підйоми рівня цукру, тобто покращують метаболічне здоров’я. Можливо, проблема полягає в контрольованому характері експериментів, тому що більшість із них зосереджені на одному типі тренувань і не враховують раціон харчування добровольців під час експерименту – тобто важко відокремити вплив вибору часу для тренувань від впливу дієти.

 

Під час нового дослідження, яке провели вчені Інституту досліджень здоров’я Мері Маккіллоп при Австралійському католицькому університеті у Фіцрої, вчені вирішили контролювати не тільки час тренувань, а й раціон харчування добровольців. 24 чоловіка, які ведуть сидячий спосіб життя та мають зайву вагу, пройшли перевірку на рівень аеробних здібностей, рівень холестерину, рівень цукру в крові та інші показники здоров’я. Вчені також оцінили їх харчові звички.

 

 

 

Усі добровольці мали дотримуватися певної дієти, в якій вміст жиру становив 65%. Вчені хотіли оцінити, як час тренувань впливає на ліпідний обмін. Добровольців розділили на три групи. Перша група займалася спортом о 6:30 ранку, друга – о 6:30 вечора, а третя група і далі вела звичний малорухливий спосіб життя. Фізичні вправи для ранкової та вечірньої групи були ідентичними і містили інтенсивні інтервальні тренування на велотренажерах.

 

Результати дослідження показали, що через дієту з високим вмістом жирів рівень холестерину у добровольців ріс, а ранкові тренування не допомагали згладити наслідки цієї жирної дієти – показники ранкової групи нічим не відрізнялися від показників третьої групи, учасники якої і далі вели малорухливий спосіб життя. Тим часом вечірні тренування зменшували негативний вплив поганої дієти: рівень холестерину у добровольців з вечірньої групи знижувався після п’ятого тренування.

 

Але не треба забувати, що будь-яке, навіть просте, тренування все ж краще, ніж відсутність тренувань – незалежно від того, в який час доби ви вирішили потренуватися.