Німеччина і США готують угоди щодо ПП-2

Німеччина і США готують угоди щодо ПП-2

Держсекретар США Ентоні Блінкен

Метою домовленостей є захист України зокрема і Європи загалом від надмірної залежності від російського газу.

 

Адміністрації Німеччини і США мають намір укласти угоди, які гарантуватимуть захист України і Європи від російського газопроводу Північний потік-2. Про це заявив глава американського Держдепу Ентоні Блінкен в інтерв’ю телеканалу ARD, оприлюдненому на сайті відомства в четвер, 24 червня.

 

“Я думаю, дуже важливо, щоб ми разом із Німеччиною і з іншими союзниками зробили дуже конкретні кроки, щоб переконатися в тому, що Росія не зможе використовувати цей трубопровід як інструмент примусу, як зброю проти України, проти інших країн Східної Європи і, якщо вже на те пішло, проти самої Європи через усе більшу, на жаль, залежність від російських нафти і газу”, – заявив держсекретар.

 

Блінкен додав, що і Вашингтон, і Берлін хочуть укласти “дуже надійні і конкретні угоди” із цього питання, а також висловив надію, що домовленості вдасться досягти найближчими тижнями.

 

Водночас глава Держдепу підкреслив, що поки що невідомо, чи встигнуть сторони узгодити всі деталі до майбутнього візиту канцлера Німеччини Ангели Меркель в США, проте, за його словами, для цього робиться все можливе.

 

Нагадаємо, перший після вступу на посаду президента США Джо Байдена візит канцлера Німеччини до Вашингтона може відбутися в липні або серпні. Метою поїздки є врегулювання спору через ПП-2.