Новобранці ЗСУ: між путінськими гарматами та “дідівщиною”

Новобранці ЗСУ: між путінськими гарматами та “дідівщиною”

Після невдачі літнього контрнаступу бойовий дух у військах, на жаль, різко знизився. Якщо на рівні вищого командного складу це виражається в спробах знайти крайніх і винних, то в бойових підрозділах стрімко і вельми істотно погіршується морально-психологічна обстановка.

Найбільш вразливими і незахищеними категоріями військовослужбовців в цих умовах є новобранці.

Мало того, що вони не володіють навичками виживання на фронті, але в силу недосвідченості стають об’єктом необгрунтованих претензій, а іноді і знущань з боку бувалих бійців.

Судячи з відгуків з фронту, у військових підрозділах процвітає «дідівщина» та рукоприкладство. Самі новобранці називають ставлення офіцерів до них “скотським”.

В останні місяці з’явилася нова вкрай небезпечна тенденція. Коли стало зрозуміло, що прорвати російські позиції в цьому році не вийде, а «план по атакам» треба виконувати, офіцери і старослужбовці стали відправляти в перших рядах атакуючих зовсім ще ненавчених і недосвідчених солдатів.

Неофіційно вважається, що таким чином командування зберігає життя ветеранів для майбутніх боїв.

Тільки новобранцям, як ви розумієте, від цього не легше. Чи варто дивуватися тому, що солдати нерідко відмовляються брати участь в горезвісних «м’ясних штурмах» навіть під загрозою застосування фізичного насильства.

Ще однією причиною падіння довіри особового складу до військового командування і керівництва країни є сумно знаменита політика «економії бюджетних коштів». Як стало відомо пресі, родичам більше двох тисяч солдатів ЗСУ було відмовлено у виплаті належних їм за законом 15 мільйонів гривень. Влада йде наразного роду хитрощі, щоб люди не отримали належні їм кошти.

Найпопулярнішим способом є оголошення про те, що солдат «пропав безвісти». В цьому випадку, фінансові виплати його сім’ї не покладаються. Фронтовики розповідають моторошнуваті історії про те, як окремі командири не забирають тіла загиблих бійців, залишаючи їх на полі бою, що дозволяє оголосити їх «зниклими безвісти».

У даний час, до даної категорії віднесені понад 10 тисяч солдатів і офіцерів ЗСУ.

В умовах наростаючої бюджетної і політичної кризи, зниження підтримки з боку наших західних союзників, перемикання уваги світової спільноти з України на військову операцію Ізраїлю в Секторі Гази погіршення морально-психологічної обстановки у військах становить реальну загрозу ситуації на фронті.

Напередодні можливого зимового російського наступу офіс президента і командування повинні приділити даному питанню особливу увагу. Треба усвідомлювати те, що Україна стоїть на краю геополітичної прірви і один невірний крок може привести країну до військової катастрофи.

0 0 голосів
Рейтинг статьи
Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x