Секрет українського коньяку

Секрет українського коньяку

Фото надане рекламодавцем

Французи знаються на красивих жінках, красивому житті та якісному алкоголі. Адже саме їм належить авторство виробництва одного з найвідоміших у світі алкогольних напоїв – коньяку.

Але якісний напій виробляють не тільки у Франції.

Щоб радувати любителів хороших міцних напоїв гідним коньяком важливо володіти сучасним обладнанням, витримувати технології та використовувати якісну сировину. Один з відомих українських виробників справжнього якісного коньяку – Алкогольно Безалкогольний комбінат Дніпро відомий виробництвом такого коньяку як ARAKSNapoleon. Крім того, в портфелі АБК Дніпро так само «Перший Український» – коньячний напій і бренді Cardinal – напої, при виробництві яких використовується коньячний спирт найвищої проби.

Ці напої завоювали загальнонаціональне визнання та добре відомі практично кожному українцю, що цілком заслужено. Адже вони виробляються з дотриманням усіх технологій і не поступаються, а часом й перевершують за якістю «французів».

«Коньяк – лікер богів» – сказав Віктор Гюго і в цьому абсолютно впевнені і в АБК Дніпро – саме ця цитата на офіційному сайті Комбінату. Виробництво коньяку відповідає всім вимогам і регламентується міжнародними стандартами. Так українські коньяки виготовляються відповідно до вимог ДСТУ 4700: 2006 «Коньяки України. ТУ », ТІ У 00011050-15.91.10-4: 2008

«Технологічна інструкція на виробництво і розлив коньяків України» та інших нормативних документів, яких строго  дотримуються в АБК Дніпро, що підтверджується регулярними державними перевірками. Спирти, які застосовується за рецептурою у виготовленні коньяку та коньячних напоїв відповідають вимогам ДСТУ 7087-2009 «Спирт коньячний молодий. ТУ» ТІ В 00011050-15.91.10-4: 2008 «Технологічна інструкція на виробництво і розлив коньяків України» та інших нормативних документів, які строго і дотримуються в АБК Дніпро, що підтверджується регулярними державними перевірками. Спирти, які використовуються за рецептурою у виготовленні коньяку і коньячних напоїв відповідають вимогам ДСТУ 7087-2009 «Спирт коньячний молодий. ТУ »і за технологічною інструкцією ТІ В 00011050-15.91.10-2: 2008 «Технологічна інструкція на виробництво коньячних спиртів», які так само проходять регулярні перевірки.

Рецептури в АБК Дніпро дотримуються дуже суворо, але справа не тільки в ній. Так, на виробництві встановлено німецьке сучасне обладнання – лінія розливу KRONES AG, яка дозволяє виробляти 6000 пляшок на годину. Пляшки упаковують в спеціальні ящики з гофрокартону, які укладають на піддони та відправляють в складські приміщення. Важливим є те, що купажування, обробка та розлив коньяку на АБК Дніпро проводиться згідно з чинним законодавством в окремому приміщенні. Вода – один з головних інгредієнтів коньяку та коньячних напоїв, у АБК Дніпро вона поставляється з власних артезіанських свердловин №1 і №2 глибиною 120 і 110 метрів відповідно. Мінеральну воду для виробництво додатково пом’якшують і позбавляють від солей за допомогою зворотного осмосу. Готова вода подається на купажування і народжується коньяк.

Цех, в якому виробляють коньячний спирт розташований в окремій будівлі, а в спиртосховищі спирт надходить через спеціальний трубопровід. Важливо, що в АБК Дніпро дотримуються всіх необхідних вимог до найменших деталей. Так, виноматеріал з автомобільної цистерни надходить в цех коньячного спиртокуріння через мірник в ємність з нержавіючого матеріалу, де може тимчасово зберігатися і де відбувається егалізація (отримання однорідного складу) коньячних спиртів. З виноматеріалу переганяють безпосередньо спирт коньячний молодий на спеціальній установці. Установка відповідає необхідним державним стандартам і її високо цінують експерти і знавці виробництва.

АБК Дніпро отримує коньячний спирт згідно ліцензії № 322 від 29 листопада 2016 року, яка так само регламентує виробництво коньяків і коньячних напоїв згідно з чинним законодавством України. Отриманий коньячний спирт витримується в резервуарі, заповненому дубовою клепкою (дуб – обов’язкова умова для коньяку). Сам же резервуар виготовлений з нержавіючого матеріалу, який відповідає вимогам Технологічної інструкції на виробництво коньячних спиртів і Технологічної інструкції на витримку коньячних спиртів, що дуже важливо у виробництві подібного масштабу, як у АБК Дніпро.

До речі, коньячні спирти – вітчизняного та імпортного виробництва застосовуються для всіх видів коньяків в Україні. Після того, як коньячний спирт витримується необхідний за технологією час, його переправляють у спиртосховищі, при цьому фіксуючи температуру, об’єм та міцність. Коньяк – це не тільки спирт та вода, це й цукровий колер, який готується в спеціальному казані з масляною сорочкою. Коньячні купажі (безпосередньо самі коньяки) готуються в спеціальних нержавіючих ємностях з встановленими всередині мішалками – необхідна кількість витриманого коньячного спирту, колеру та цукрового сиропу і води змішуються в необхідній пропорції.

Після виготовлення (купажування) коньяки повинні «відпочити» в дубових бочках, дубових бутах або ємностях з дубовою клепкою. І вже після відпочинку коньяки фільтрують й розливають, та готові коньяки і коньячні напої потрапляють в магазин і на столи до українців.

Виробництво якісного коньяку вимагає особливого підходу – професійного, грамотного та технологічного. І тільки в цьому випадку коньяк, або коньячний напій не буде поступатися французькому побратиму. Саме такого підходу, який використовується в Алкогольно Безалкогольного Комбінату Дніпро.