Скільки можна жити. Дослідження вчених

Скільки можна жити. Дослідження вчених

Як збільшити тривалість життя

Люди ніколи не зможуть жити довше за 150 років, стверджують вчені, які розробили додаток для прогнозування максимальної тривалості життя.

 

Людей завжди цікавило, скільки можна прожити. Тепер для з’ясування тривалості життя спробували розробити навіть спеціальний додаток. Експерти в області біології і біофізики надали системі штучного інтелекту величезну кількість ДНК і медичних даних про сотні тисяч добровольців із Великої Британії та США. Це дозволило їм розробити додаток для iPhone на базі штучного інтелекту, який за допомогою простого введення даних користувачем може точно оцінити швидкість біологічного старіння і максимальну тривалість життя.

 

Що з’ясували

 

В рамках дослідження великих даних вчені виявили, що існують два ключові параметри, відповідальних за тривалість життя людини, обидва з яких охоплюють фактори способу життя і реакції нашого організму. Перший фактор – це наш біологічний вік, пов’язаний зі стресом, способом життя і хворобами, а другий – стійкість, що відображає, наскільки швидко перший фактор повертається в норму. Це дозволило команді визначити, що максимальна тривалість життя людини становить 150 років, що майже вдвічі перевищує поточну середню тривалість життя в розвинених країнах, що становить близько 80 років, пише британське видання Daily Mail.

 

Дослідники використовували інструмент, званий DOSI (dynamic organism state indicator – індикатор динамічного стану організму), який враховує фактори віку, хвороб і способу життя, щоб визначити, наскільки стійко наше тіло, в тому числі його здатність відновлюватися після травм або хвороб.

 

Розрахунки вказують на повну втрату стійкості людського тіла, тобто, здатності до відновлення, у віці від 120 до 150 років.

 

EPA

 

Люди стали жити довше

 

Протягом більшої частини відомої історії людства середня тривалість життя становила від 20 до 40 років. Сьогодні у Великій Британії вона складає близько 80 років, а в США – близько 78 років, в Україні – 71,5.

 

Поліпшення харчування, чиста вода, поліпшення санітарних умов і застосування медичних досягнень зіграли ключову роль у значному збільшенні нашої середньої тривалості життя. Експерти вважають, що в майбутньому генетичні маніпуляції, обмеження калорій і ліки зможуть значно продовжити життя.

 

Аналіз показав, що коливання DOSI збільшуються з віком через збільшення часу відновлення.

 

У міру старіння потрібно все більше і більше часу для відновлення після порушення, і, в середньому, ми проводимо все менше і менше часу в стані, близькому до оптимального фізіологічного.

 

Прогнозоване ослаблення найбільш здорових людей, старіючих “найбільш успішно”, проливає світло на те, чому максимальна тривалість життя обмежена. Але це відчиняє двері для нових методів лікування і клінічних випробувань. Запобігання або лікування хвороб не збільшить тривалість життя, але в майбутньому можуть з’явитися нові види терапії.