У Китаї масові протести проти Сі Цзіньпіна та компартії

У  Китаї  масові протести проти Сі Цзіньпіна та компартії

Протести викликані урядовими заходами щодо боротьби з ковідом. Протягом трьох років люди в Китаї «закриті» в постійних карантинах, проте це не допомагає перемогти ковід і лише вбиває економіку.

Цьому на протестах звучать  політичні антиурядові гасла.

Тисячі протестувальників вийшли на вулиці Шанхая. Кореспонденти ВВС спостерігали, як людей заштовхували до поліцейських машин. Студенти також провели демонстрації в університетах Пекіна та Нанкіна. На акції протесту в Шанхаї – найбільшому місті Китаю та світовому фінансовому центрі на сході країни – люди відкрито вигукували гасла «Сі Цзіньпін, йди геть!» та «Комуністична партія, йди геть!»

Масштабні акції протесту, в ході яких руйнуються карантинні перекриття і пункти тестування, також проходять сьогодні в Уханi.

Групові студентські пікети проходять в Гуанчжоу. У Ченду студентська акція на вулиці Юлінь лу.  Цієї ночі сутичка з поліцією пройшла в Чунціні, горів центр соціальної допомоги. Такі ж акції йдуть в цілому ряді інших великих і середніх вузах країни.

Після з’їзду Компартії, де Сі Цзіньпін фактично встановив свою особисту диктатуру і позбувся суперників, на вулиці китайських міст виходить протестувати все більше людей.

Очевидно, що антиковідні обмеження, як і сам ковід, це тільки видима частина айсберга.

Насправді китайці обурені тією обставиною, що дві авторитарні диктаторські антидемократичні держави – Китай і путінська рососія, все більше стають схожими одна на одну.

Під час  «болотних» хвилювань 2011-2012 років путен безжально і цинічно розганяв антиурядові демонстрації, тепер точно також  робить Сі, хапаючи і відправляючи за грати багато сотень протестантів.

У рососії путен позбувся всіх лідерів тих протестів. Олексій Навальний в колонії, частина інших лідерів опозиції за ґратами, а багато хто був змушений покинути країну. Те ж саме зараз відбувається в Китаї.

Україна разом зі своїми союзниками, весь цивілізований світ повинні підтримати протести в Китаї тому, то існування агресивного авторитарного Китаю з його весь час нарощує м’язи армією і першою на планеті економікою загрожує всьому світу. Союз Москви з її ядерними арсеналами і Пекіна з його величезною армією – це така небезпека, на яку цивілізований світ зобов’язаний негайно і ефективно реагувати. 

Необхідно надавати всебічну підтримку всім демократичним силами в Китаї. Режим Сі, як і режим путена, повинен бути оголошений поза законом.

0 0 голосів
Рейтинг статьи
Підписатися
Сповістити про
guest
0 комментариев
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
()
x